Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela zwykła 16.10.16 r.

 1. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli Świętego Jana Pawła II.
 2. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa. Dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.00, młodzież i dorosłych po mszy św. wieczornej, ok. 17.30. W niedziele o godz. 17.00.
  1. We wtorek, 18 października, w święto św. Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię
   i modlitwę różańcową zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy, pielęgniarki, terapeutów i pracowników służby zdrowia z okazji przypadającego ich patronalnego święta.
  2. W środę 32 rocznica zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas mszy św. i różańca modlimy się o jego kanonizację.
  3. W czwartek spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po wieczornym różańcu ok. godz. 18.15
  4. Pielgrzymów jasnogórskich oraz skępskich zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową
   w najbliższą sobotę, 22 października.
  5. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.
  6. Zakończyliśmy okres zgłaszania dzieci i młodzieży do przygotowania w tym roku do sakramentów. Jełki rodzice nie dokonali zgłoszenia, rozumiemy, że nie chcą, by ich dziecko przystąpiło do sakramentów.   
  7. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III oraz ich rodziców.

10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 15.00.

11. Przed tygodniem podczas XV Dnia Papieskiego złożyliśmy do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ofiary w wysokości 1303 zł.

12. Dzieci z Koła misyjnego i wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 1 podczas kiermaszu ciast zebrały 1400 zł. Zebrane pieniądze przeznaczają na edukację Kemi i Karlosa z Peru oraz na pomoc w zakupie wózka dla Amelki del Chierico. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom za obie zbiórki.

13. Przyjmujemy już zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św. związanych z rocznicami i ważnymi dla nas datami. Później terminy mogą być już zajęte.

14. Czytajmy prasę katolicką. Polecamy naszą gazetę parafialną „W Promieniach Miłosierdzia”.
Wiele ciekawych  artykułów, m.in. homilię Ojca Świętego Franciszka , którą papież wygłosił na Mszy św. wynoszącej do grona świętych Matkę Teresę z Kalkuty. Są też fragmenty przemówienia papieskiego skierowanego do nowo mianowanych biskupów. Jak zwykle są też artykuły i fotoreportaże dotyczących życia naszej parafii. Refleksjami po  Światowych Dniach Młodzieży dzieli się ich uczestniczka, Maja Zielińska a P. Barbara Góralczyk pisze o Ormianach goszczących w jej domu. Piszemy też o wszystkich pielgrzymkach i rekolekcjach, w których uczestniczyli nasi parafianie. Polecamy też wywiad z naszą zakrystianką, panią Ewą Rutkowską.

 

Dodaj komentarz