Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela zwykła 18.10.15 r. Niedziela Misyjna

 1. Dziś Niedziela Misyjna. Inauguruje Tydzień Misyjny w Kościele pod hasłem „Od nawrócenia do misji”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Pamiętajmy o naszym ziomku, o. Łukaszu Kwiatkowskim, pracującym w Papui Nowej Gwinei. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Za tydzień kiermasz ciast organizowany przez Koło Misyjne. Dochód przeznaczony jest na dalszą naukę Kemi i Karlosa z Peru – podopiecznych Koła. Początek kiermaszu po mszy św. o godz. 9.00
 3. Gościmy dziś w parafii ks. Aleksandra Sewastianowicza z miejscowości Mir na Białorusi. Obecność i głoszenie słowa Bożego przez ks. Aleksandra właśnie dziś, ubogaca naszą niedzielę misyjną. Ks. Aleksander zwraca się też do nas z nieśmiałą prośbą o wsparcie jego maleńkiej parafii. Będzie po mszy św. zbierał ofiary do puszki. 
 4. Dziś także święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Lekarzy, pielęgniarki, terapeutów i pracowników służby zdrowia zapraszamy na godz. 17.00 na różaniec, a po nim na mszę św.
 5. Jutro 31 rocznica zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas mszy św. i różańca modlimy się o jego kanonizację.
 6. Codzienny różaniec dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych po mszy św. ok. 17.30. W niedziele o godz. 17.00. Zachęcamy również do odmawiania różańca w domach
 7. Wszystkich Pielgrzymów jasnogórskich oraz skępskich zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w najbliższą sobotę. 
 8. Za nami Rekolekcje kerygmatyczne. Bóg zapłać ks. Andrzejowi oraz ekipie ewangelizacyjnej, prowadzących rekolekcje. Na koniec ks. Andrzej zachęcał do aktywnego włączenia się w grupy duszpasterskie działające przy parafii, a szczególnie do Kościoła Domowego. Cieszymy się, że od razu decyzję podjęły dwa małżeństwa. Zachęcamy inne do zainteresowania się tym Ruchem. Zgłaszamy się do ks. Marka lub ks. Proboszcza.
 9. Trwa Synod Biskupów poświęcony małżeństwu i rodzinie. Modlitwą wspierajmy obrady Synodu.  
 10. W następną niedzielę, we wszystkich parafiach diecezji płockiej zostanie przeprowadzona przez wolontariuszy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Studnia” i naszą młodzież akcja „Napełnij dzban”. Jej celem akcji jest przybliżenie idei Światowych Dni młodzieży, prośba o pomoc w ich organizacji oraz zbiórka pieniędzy na przyjazd młodzieży z Armenii, Gruzji, Wenezueli, Peru i Urugwaju do naszej diecezji. Zachęcamy do włączenia się w zapowiadaną akcję.
 11. Przed tygodniem podczas XV Dnia Papieskiego złożyliśmy do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ofiary w wysokości 1303 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
 12. W sobotę 24 października pielgrzymka do Świnic Warckich – sanktuarium urodzenia i chrztu św. Faustyny. Koszt ok. 25 zł. Zapisy u p. Ewy. Bardzo serdecznie prosimy, by zgłoszeń dokonać najpóźniej do wtorku. Jeśli nie będzie więcej chętnych, pielgrzymka się nie odbędzie.
 13. W sobotę 24 października pielgrzymka do Świnic Warckich – sanktuarium urodzenia i chrztu św. Faustyny. Koszt ok. 25 zł. Zapisy u p. Ewy. Bardzo serdecznie prosimy, by zgłoszeń dokonać najpóźniej do wtorku. Jeśli nie będzie więcej chętnych, pielgrzymka się nie odbędzie.
 14. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św. związanych z rocznicami i ważnymi dla nas datami. Później terminy mogą być już zajęte.
 15. Zapewne zauważyliśmy nowe stacje Drogi Krzyżowej. Serdeczne Bóg zapłać Panu Janowi Kożuchowskiemu za ich zawieszenie w świątyni.
 16. Centrum Medyczne Badań Profilaktycznych i Przesiewowych z Poznania zaprasza na badania USG do Medicusa. Dokładne informacje w gablocie.

Dodaj komentarz