Ogłoszenia Parafialne

XXIX niedziela zwykła 19.10.14 r. NIEDZIELA MISYJNA

  1. Dzisiejsza niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w Kościele pod hasłem „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Dzieło misyjne wspieramy także składając dziś ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Dziś zakończenie Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Oczekujemy dokumentów, które pomogą współczesnej rodzinie bardziej żyć wiarą. Na zakończenie Synodu beatyfikacja papieża Pawła VI, poprzednika św. JPII.   
  3. Dziś także 30 rocznica zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas mszy św. i różańca modlimy się o jego kanonizację.
  4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Zapraszamy na tą modlitwę. Dla dzieci różaniec o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych po mszy św. ok. 17.30. W niedziele po mszy św. o 16.00. Za tydzień na spotkanie modlitewne zapraszamy młodzież gimnazjalną kl. I i II. Będą przewodniczyć wspólnej modlitwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, zachęcamy do odmawiania różańca w domach
  5. Wszystkich Pielgrzymów jasnogórskich oraz skępskich zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w najbliższy piątek. 
  6. Przed tygodniem podczas XIV Dnia Papieskiego złożyliśmy do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ofiary w wysokości 1400 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
  7. Dziś po mszy św. o godz. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z kl. IV i ich rodziców.
  8. Przyjmujemy zamówienia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św. związanych z rocznicami i ważnymi dla nas datami. Później terminy mogą być już zajęte.
  9. Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Czyniąc porządki na cmentarzu, prosimy, by nie wrzucać do pojemników ziemi i starych, zasuszonych kwiatów oraz wieńcy. Składajmy je obok pojemników. Ułatwi to dbanie o porządek na cmentarzu.
  10. Wszyscy na pewno widzimy, że nasza świątynia i budynek parafialny zostały odnowione. Obiekty parafialne zostały docieplone oraz wykonana została zewnętrzna elewacja. Wymieniliśmy też parapety, odmalowane zostały okna i drzwi. Wymieniliśmy też częściowo rynny. Ks. Proboszcz nie prosił o dodatkowe ofiary. Zawsze były na coś zbiórki, potrzeb nigdy nie brakowało. Teraz zwraca się z prośbą o takie wsparcie. Tym bardziej, że jeszcze w tym roku – już zostały podpisane umowy

i podjęte inwestycje – podłączamy się do miejskiego ogrzewania. Serdecznie więc prosimy o wsparcie materialne. Ks. Proboszcz proponuje zbiórkę na tacę w przyszłą niedzielę. Byśmy byli podczas niej bardziej hojni.

Dodaj komentarz