Ogłoszenia Parafialne

XXV Niedziela zwykła 18.09.16 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem “Komunikacja i Miłosierdzie  – owocne spotkanie”. Mamy więc dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Modlitwą ogarniamy dziś dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
 2. Wczoraj odbyła XXXIV Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin św. Stanisława Kostki. Uczestniczyło w niej 50 dzieci wraz z katechetami i rodzicami. Dziś dzieci uczczą swego patrona podczas swojej mszy św. o godz. 11.00. Podczas tej eucharystii poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I. A po mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV i V przygotowujących się w tym roku do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz dla ich rodziców w następną niedzielę po mszy św. o godz. 11.00.
 4. Przypominamy, że w roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci jest o godz. 11.00, dla młodzieży o 16.00. Prosimy, by dzieci i młodzieży gromadziły się na swoich mszach św. Dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, które wklejają do zeszytu z religii.
 5. Nowy rok szkolny to dobra okazja do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Serdecznie zapraszamy dzieci do śpiewu w scholi (sobota godz. 11.00), do zaangażowania się  w Kole Misyjnym, Różańcowym lub biblijnym (w szkole u katechetów). Chłopcy pragnący zostać ministrantami jak również młodzież chętną do włączenia się do zespołu muzycznego lub do Ruchu Światło – Życie zgłaszają się do ks. Jarka. Dorosłych zapraszamy do Koła Biblijnego oraz do chóru parafialnego – próby w piątek po wieczornej mszy św.
 6. Miejscem udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentów poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności dla dzieci z klas III, IV i V oraz kandydatów do bierzmowania do końca września.
 7. We wtorek o godz. 18.00 msza św. dla wdów i wdowców a po niej spotkanie w salce.
 8. IV Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w sobotę 8 października 2016 r. w Smardzewie.. Zapisy u p. Ewy.
 9. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej organizuje kurs liturgiczno-pastoralny dla fotografów i kamerzystów w terminie: 3-4 października 2016 r. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września br.
 10. Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza już po raz siódmy do wyjścia na ulice miast, miasteczeki wsi, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym roku w intencji prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i pokoju na Ukrainie. Wspólna modlitwa odbędzie się28 września o godzinie 15.00. Nasza parafia  już od 6 lat włącza się w tą inicjatywę. Zachęcamy i w tym roku do organizowania punktów modlitewnych  i prosimy o ich zgłoszenia. W przyszłą niedzielę podamy dokładne informacje, gdzie w naszej parafii będzie możliwość włączenia się do wspólnej modlitwy.   
 11. Zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego, w niedzielę 25 września 2016 r. w kościołach diecezji płockiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Będzie to również dzień modlitwy za ofiary kataklizmu. Włączymy się w ten sposób w inicjatywę całego Kościoła w Polsce.
 12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby śp. Heleny Gudin, Pawła Tencera oraz Ireny Glinka. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz