Ogłoszenia Parafialne

XXV Niedziela zwykła 21.09.14 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja dziś po mszach św. o godz. 9.00, 12.30 i 17.30 będzie rozdawało przed kościołem bardzo ciekawe artykuły dotyczące manipulacji przez media. Zachęcamy do pobrania
  i życzymy ciekawej lektury. Ufamy, że choć trochę pomogą nam lepiej dostrzegać wysiłki manipulujących nas mediów.
 3. Dziś wizyta Ojca św. Franciszka w Albanii. Otoczmy wizytę i apostolską posługę Ojca św. naszą modlitwą.
 4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy, aby dzieci i młodzieży poza nauką znalazły właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas Koła, parafialna Caritas, schola, zespół młodzieżowy, Oaza, Liturgiczna Służba Ołtarza. Zapraszamy wszystkich chętnych. 
 5. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00, dla młodzieży o 16.00. Serdecznie prosimy, by jak najwięcej dzieci i młodzieży gromadziło się na swoich mszach św. W każdą niedzielę dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
 6. W minionym tygodniu – w czwartek i piątek odbyły się spotkania dla młodzieży gimnazjalnej kl. I, II
  i III oraz ich rodziców, rozpoczynające kolejny rok przygotowania do sakramentu bierzmowania. Niestety młodzież i rodzice chyba nadal bagatelizują ten wymiar pracy duszpasterskiej. Młodzież gimnazjalną nieobecną na swoich spotkaniach prosimy o dokonanie wyboru – z pomocą rodziców – czy chcą rozpocząć w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Nasi parafianie – uczniowie kl. III wszystkich gimnazjów – zgłaszają się osobiście – do ks. Wojciecha. Na zgłoszenia czekamy do
  5 października. Jeżeli nie będzie zgłoszenia w tym terminie – będziemy to rozumieć jako rezygnację
  z pracy przygotowawczej w tym roku, a w konsekwencji z przystąpienia do bierzmowania w normalnym czasie – czyli na zakończenie katechizacji w klasie III.
  1. Dokumenty Kościoła podkreślają, że miejscem przygotowania i udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentu poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności najpóźniej do końca września.
  2. Wczoraj odbyła się XXXII Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa. Zgromadziła ok. ….. tys. uczestników. Z naszej parafii uczestniczyło 44 dzieci wraz z katechetami i rodzicami.
  3. W liturgiczne wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki, w przyszłą niedzielę, 28 września o godz. 15.00 organizowana jest modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. To 10 minut zapraszania Boga do przestrzeni naszego życia. To czas, kiedy możemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu ufam Tobie”. Zachęcamy do organizowania punktów modlitewnych. Możemy modlić się koronką na każdym skrzyżowaniu, przy każdej figurze. Jeśli chcemy zorganizować takie miejsca modlitewne, prosimy o zgłoszenia. Jak dotąd zgłosiła się tylko ul. Kolonia.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. W przyszłym roku w wakacje planowana jest pielgrzymka do Francji. Program pielgrzymki – w gablocie i na stronie parafialnej Zgłoszenia i bliższe informacje – u ks. Damiana.
  7. Dyrektor połockiego Ośrodka naukowo-badawczego UKSW w Warszawie zachęca do studiów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Dokładne informacje – w gablocie.
  8. W piątek, 26 września przypadają imieniny ks. Damiana. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji solenizanta na mszę św. o godz. 17.00.
  9. Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Smardzewa – 4 października, koszt 30 zł. Zapisy u p. Ewy.

Dodaj komentarz