Ogłoszenia Parafialne

XXV niedziela zwykła 22.09.13 r.

  1. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzieży do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, parafialna Caritas, schola, zespół młodzieżowy, Oaza, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszamy wszystkich chętnych. 
  2. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00, dla młodzieży o 16.00. Serdecznie prosimy, by jak najwięcej dzieci i młodzieży gromadziło się na swoich mszach św. W każdą niedzielę dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
  3. W środę, w Uroczystość św. Stanisława Kostki, odbyło  się spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej klas I i II oraz ich rodziców. Młodzież gimnazjalną nieobecną na swoich spotkaniach prosimy o dokonanie wyboru – z pomocą rodziców – czy chcą rozpocząć w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Nasi parafianie – uczniowie wszystkich gimnazjów zgłaszają się osobiście do ks. Proboszcza. Na zgłoszenia czekamy do końca tego tygodnia. Jeżeli nie będzie zgłoszenia w tym terminie – będziemy to rozumieć jako rezygnację z pracy przygotowawczej w tym roku, a w konsekwencji z przystąpienia do bierzmowania w normalnym czasie – czyli na zakończenie katechizacji w klasie III.
  4. Dokumenty Kościoła podkreślają, że miejscem przygotowania i udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentu poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności najpóźniej do końca września.
  5. Wczoraj odbyła się XXXI Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa. Zgromadziła ok. 8 tys. uczestników. Z naszej parafii uczestniczyło 70 dzieci wraz z katechetami i rodzicami.
  6. W sobotę 28 września, w liturgiczne wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki, o godz. 15.00 organizowana jest modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. 10 minut na ulicy to specjalny czas, kiedy możemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu ufam Tobie”. Zachęcamy do organizowania punktów modlitewnych. Możemy modlić się koronką na każdym skrzyżowaniu, przy każdej figurze. Jeśli chcemy zorganizować takie miejsca modlitewne, prosimy o zgłoszenia, gdyż informację o takich miejscach trzeba zgłosić odpowiednim służbom porządkowym.
  7. W naszej parafii będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia w następujących miejscach: ul Zazamcze – przy figurce, ul. Wspólna – przy figurce, ul. Kolonia – przy figurce,  skrzyżowanie ul. Polnej z ul. 18 stycznia – na placu przed Centrum Kultury, skrzyżowanie ul. Prusa i Leśnej oraz na Lipie.
  8. W czwartek 26 września przypadają imieniny ks. Damiana. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji solenizanta na mszę św. o godz. 17.00.
  9. Apostolat Złota Róża organizuje pielgrzymkę do Obór w dniach 12 – 13 października. Pielgrzymka połączona jest z nocnym czuwaniem modlitewnym w intencji Ojca Świętego, Biskupów i kapłanów.  Plakat w gablocie.
  10. W dniach 9-10 października br. Wydział Duszpasterski organizuje Kurs liturgiczno-pastoralny dla fotografów i kamerzystów. Dokładne informacje na stronie internetowej www.duszpasterski.pl lub u księży.

 

Dodaj komentarz