Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela zwykła 1.10.17 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela października. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna.
 2. Dziś suma w intencji mieszkańców ul.: Zakładowa, Gościnna, Sąsiedzka, Kutnowska 12 i 84. Po mszy św. czuwanie przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i zawierzenie Jej naszych rodzin.  Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na sumę mieszkańców ulic: Wspólna bloki. Prowadzących czuwanie prosimy o kontakt z księżmi. Prosimy też o kwiaty przy Obrazie Matki Bożej. 
 3. Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową: dzieci na godz. 16.00 – od poniedziałku do piątku, młodzież i dorosłych po wieczornej mszy św.  W niedziele różaniec o godz. 17.00. Zachęcamy też do odmawiania różańca w swoich domach. Za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Dzieci prosimy, by przynosiły na kartkach wypisane intencje. Będą również pamiątkowe obrazki. Po nabożeństwie dzieci losują figurkę Matki Bożej, którą zabierają do domu. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci  z kl. III i ich rodziców. Podczas mszy św. poświęcenie i rozdanie różańców.
 4. Przypominamy o dopełnieniu formalności dla dzieci z kl. III, IV i dla kandydatów do bierzmowania – zgoda ks. Proboszcza – do połowy października. Po tym terminie zgoda nie będzie udzielana. 
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek października. W czwartek modlimy się  o powołania kapłańskie. Po wieczornej mszy św. i różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. W piątek przed południem odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po  południu od 15.00 do 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.00 różaniec dla dzieci. Przypominamy dzieciom z klas IV o spowiedzi pierwszopiątkowej od godz.15.30.
 6. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.  Jest to również święto patronalne Róż różańcowych. Tego dnia w naszej Ojczyźnie zostanie inicjatywa „Różaniec do granic”. Modlitwą różańcową zostanie ogarnięty nasz kraj na granicach Polski. Organizatorzy zachęcają do jednoczesnej modlitwy w parafiach. Koła Żywego Różańca włączają się w tą inicjatywę i zapraszają wszystkich parafian na wspólną modlitwę. Modlitewne czuwanie rozpoczniemy mszą św. o godz. 13.30 a po niej będziemy odmawiać wszystkie części różańca. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich parafian.
 7. Spotkanie dla dzieci z klas IV oraz ich rodziców w przyszłą niedziele po mszy św. godz.. 11.00
 8. W przyszłą niedzielę XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Jak co roku składamy ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania św. JPII i wspieranie przedsięwzięć społecznych, m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
 9. W naszej parafii będziemy ponadto gościli promotorkę kultu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marzenę Gockowiak, która w roku 70-tej rocznicy urodzin męczennika przybliży nam jego osobę i nauczanie. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć komplet płyt z kazaniami ks. Jerzego, także tą najważniejszą, z jego duchowym testamentem.
 10. W miniony czwartek modliliśmy się koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Na terenie naszej parafii – w Strzałkach i na Osadzie, na skrzyżowaniu ul. Kolonia i 18 – stycznia, na Zazamczu, na Osiedlu Wspólna, oraz przed Centrum Kultury. Bóg zapłać wszystkim za dar modlitwy i świadectwo wiary.
 11. Napływają do nas informacje o tragedii, jaką jest trzęsienie ziemi w Meksyku. Biskupi zachęcają do pomocy materialnej i modlitewnej. Dziś po mszach św.. zbiórka do puszek na ten cel.
 12. W dniu 14 października organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u p. Ewy. Koszt ok. 60 zł.

Dodaj komentarz