Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela zwykła 28.09.14 r.

 1. Niedziela 28 września 2014 r. jest poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Biskupi Polscy zachęcają wspólnoty parafialne, instytuty życia konsekrowanego, ruchy i stowarzyszenia oraz osoby indywidualne do modlitwy w intencji Synodu podczas jego trwania.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Także dziś, w liturgiczne wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki, o godz. 15.00 modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. To czas, kiedy chcemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu ufam Tobie”. Możemy modlić się koronką na każdym skrzyżowaniu, przy każdej figurze. Zorganizowane miejsca modlitwy na terenie naszej parafii: Strzałki, Osada i Sierakówek przy figurach wioskowych, Kolonia przy krzyżu, Zazamcze przy figurce, skrzyżowanie ul. Leśnej z ul. Prusa, Osiedle Wspólna przy figurce. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Prosimy też o – jeśli to będzie możliwe – utrwalenie modlitwy grupowej wspólnym zdjęciem. 
 4. Przypominamy, że w roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00, dla młodzieży o 16.00.Serdecznie prosimy, by jak najwięcej dzieci i młodzieży gromadziło się na swoich mszach św. W każdą niedzielę dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
 5. Jeszcze raz przypominamy, że dokumenty Kościoła podkreślają, iż miejscem przygotowania i udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentu poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności najpóźniej do końca tego tygodnia.  
 6. W najbliższą środę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na wspólny różaniec: dzieci na godz. 16.00, młodzież i dorosłych po wieczornej mszy św. W niedziele – po mszy św. o godz. 16.00. Dzieci prosimy jak co roku o przynoszenie na kartkach wypisanych intencji. Po nabożeństwie dzieci losują figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierają do swoich domów. Będą również konkursy oraz pamiątkowe obrazki. W środę na rozpoczęcie zapraszamy członków KŻR.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota września. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy już księżmi zostali. Z racji na różaniec dla dzieci nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek, a w I –szy Piątek tylko od 15.00 do 16.00. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej.
 8. W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.
 9. Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Smardzewa w sobotę, 4 października, koszt 30 zł. Zapisy u p. Ewy.
 10. Za tydzień pierwsza niedzielę października. Po mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna.
 11. W niedzielę 5 października po Mszach św. Koło Misyjne organizuje kiermasz ciast. Cały dochód przeznaczamy na dalszą naukę Karlosa z Peru – podopiecznego koła. Początek kiermaszu po mszy św.  o godz. 9.00
 12. W dniach 11 – 12 października Apostolat Złota Róża organizuje pielgrzymkę połączoną z czuwaniem nocnym do Obór. Wyjazd w sobotę 11 października w godz. popołudniowych – dokładną godzinę podamy w nastepną niedzielę. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 13.  

Dodaj komentarz