Ogłoszenia Parafialne

XXVII niedziela zwykła 29.09.13 r

 1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele po mszy św. o godzinie 17.00 październikowym nabożeństwie. W niedziele różaniec po mszy św. o 16.00. Dla dzieci codzienny różaniec o godz. 16.00. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, zachęcamy do odmawiania różańca w domach.
 2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic  w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.
 3. Dziś pierwsza niedzielę października. Po mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna.
 4. Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 5. W środę msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz Nowenna do MB Nieustającej Pomocy Różaniec w intencji Ojczyzny poprowadzą członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 6. W piątek, 11 października, po Mszy świętej wieczornej i po różańcu dbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży III klas gimnazjalnych. Obecność obowiązkowa.
 7. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – papież dialogu”. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.
 8. W niedzielę, 13 października, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na mszę św. na godz. 16.00, po niej różaniec fatimski oraz procesja ze świecami.
 9. Za tydzień – w poniedziałek – przypada także Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto nauczycieli. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty w ten dzień na modlitwę różańcową w ich intencji na godz. 17.00, a po nim podczas mszy św. będziemy modlić się w intencji wszystkich pracowników oświaty.
 10. W sobotę 12 października w godz. 15–18 Parafialne Koło Caritas będzie wydawało artykuły spożywcze.
 11. Dziś kiermasz ciast organizowany przez Koło Misyjne. Cały dochód został przeznaczony na podopiecznych Koła z Peru – Kemi

Dodaj komentarz