Ogłoszenia Parafialne

XXVII Niedziela zwykła 4.10.15 r.

  1. Dziś rozpoczyna się IV Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów pod hasłem  „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie”. Naszą modlitwą wspierajmy obrady Synodu.
  2. Zapraszamy na codzienny różaniec. Dla dzieci o godz. 16.00. Dla młodzieży i dorosłych po mszy św. ok. 17.30. W niedziele o godz. 17.00. Dzieci prosimy o przynoszenie na kartkach wypisanych intencji. Po nabożeństwie dzieci losują figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierają do swoich domów. Są również konkursy oraz pamiątkowe obrazki. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, zachęcamy do odmawiania różańca w domach. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny.
  3. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.  Jest to zarazem święto patronalne Róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków KŻR zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 17.00  i na modlitwę różańcową.
  4. Za tydzień w naszej parafii, w dniach 11 – 13 października, rekolekcje kerygmatyczne. Ich celem jest ogłoszenie orędzia zbawczego i doprowadzenie uczestników do żywego spotkania z Chrystusem, Bogiem z nami, Królem Miłosierdzia. Trwające ok. 1,5 – 2 godz. spotkania, składają się z głoszenia Słowa Bożego ubogaconego świadectwami, multimediami, aktywizacjami, różnymi formami modlitwy. Rekolekcje adresowane są do starszej młodzieży oraz do dorosłych. Dziś po mszach św. zachęcamy do pobrania ulotek informujących i zapraszających na rekolekcje. Prosimy, by brać po kilka sztuk i zanieść ze słowami zaproszenia do sąsiadów, znajomych, zwłaszcza do tych, którzy rzadziej zaglądają do kościoła. W najbliższy wtorek, w godzinach popołudniowych, mogą do naszych domów dotrzeć z zaproszeniem przedstawiciele ekipy ewangelizacyjnej – czyli prowadzący rekolekcje. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych gości, można ewentualnie zapytać o szczegóły. Jeśli już taką ulotkę posiadamy – serdecznie podziękować.
  5. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – papież rodziny”. Swoimi ofiarami będziemy wspierać Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, w dziedzinie edukacji i kultury; m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
  6. Apostolat Złota Róża organizuje 10 października pielgrzymkę do Obór. Zgłoszenia do p. Ewy. 
  7. W sobotę 24 października organizujemy pielgrzymkę do Świnic Warckich – sanktuarium urodzenia i chrztu św. Faustyny. W programie modlitwa przy grobie rodziców św. s. Faustyny, zwiedzanie domu św. Faustyna oraz msza św. w sanktuarium. Powrót ok. godz. 16.00.  Koszt ok. 25 zł. Zapisy u p. Ewy.
  8. W miniony poniedziałek modliliśmy się koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Na terenie naszej parafii – w Sierakówku i na Osadzie, na skrzyżowaniu ul. Kolonia i 18 – stycznia, na Zazamczu, na Osiedlu Wspólna, na placu przed Centrum Kultury. Bóg zapłać wszystkim za dar modlitwy i świadectwo wiary. Zapraszamy na stronę parafialną do obejrzenia zdjęć.  
  9. Przypominamy o dopełnieniu formalności dla kandydatów do bierzmowania – termin udzielania zgody przez ks. Proboszcza – po uzgodnieniu z ks. Dziekanem, przedłużony do 15 października. Po tym terminie zgoda nie będzie udzielana. 

Dodaj komentarz