Ogłoszenia Parafialne

XXVII niedziela zwykła 8.10.17 r.

 1. Obchodzimy dziś po raz XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. To kolejny raz wspaniała okazja, aby pogłębić nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Po mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Trzeciego Tysiąclecia. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania św. JPII i wspieranie przedsięwzięć społecznych, m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Ofiary zbiera młodzież z naszego Gimnazjum. Serdeczne Bóg zapłać ks. Darkowi i młodzieży, która zaangażowała się w zbiórkę dla swoich rówieśników.
 2. W naszej parafii gościmy także promotorkę kultu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marzenę Harasimiuk, która w roku 70-tej rocznicy urodzin męczennika przybliża nam jego osobę i nauczanie. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć komplet płyt z kazaniami ks. Jerzego, także z jego duchowym testamentem.
 3. Dziś suma w intencji mieszkańców ul.: Wspólna bloki. Po mszy św. czuwanie przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i zawierzenie Jej naszych rodzin.  Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na sumę mieszkańców ulic: Kopernika domy prywatne i bloki, Sosnowa, Marcinkowskiego, Sienkiewicza Prowadzących czuwanie prosimy o kontakt z księżmi. Prosimy też o kwiaty przy Obrazie Matki Bożej. 
 4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 16.00,  młodzież i dorosłych po wieczornej mszy św.  Wyjątek w tym tygodniu: w sobotę z racji na ślub, różaniec będzie o 16.30. W niedziele różaniec o godz. 17.00. Zachęcamy też do odmawiania różańca w swoich domach.
 5. Przypominamy o dopełnieniu formalności dla dzieci z kl. III, IV i dla kandydatów do bierzmowania – zgoda ks. Proboszcza – do niedzieli 15 października. Po tym terminie zgoda nie będzie udzielana. 
 6. W dniu wczorajszym, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w naszej Ojczyźnie odbyła się modlitwa „Różaniec do granic”. Modlitwą różańcową został ogarnięty nasz kraj na granicach Polski. W naszym kościele w duchowej łączności z Polakami na granicach modliło się ok. 100 osób. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
 7. W środę modlimy się nowenną do MB Nieustającej Pomocy i modlitwą rożańcową w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
 8. W piątek ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Po mszy św. o godz.17.00 różaniec i procesja  z figurą MB Fatimskiej. Przynieśmy świece.
 9. W sobotę, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów na różaniec, a w niedzielę 15 października na uroczystą eucharystię w ich intencji na godz. 12.30.
 10. W najbliższą sobotę pielgrzymka do Częstochowy. Na razie jest tylko 17 osób chętnych.  Jeśli nie będzie więcej, będziemy musieli zrezygnować z racji na wysokie koszty. Zgłoszenia do wtorku.
 11. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżyło aborcję, nie udziela się mu pomocy, gdyż na to nie pozwala Polskie prawo. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisywać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Biskupi Polscy popierają tą akcję. By projekt ustawy mógł trafić pod obrady Sejmu, potrzebne jest 100 tys. podpisów. Od następnej niedzieli będą zbierane podpisy po każdej mszy św. w naszym kościele. Potrzebny jest nr PESEL. Jeśli ktoś chciałby to uczynić już dziś – może u p. Ewy przy stoliku z gazetami. U p. Ewy dostępny też jest projekt ustawy, jeśli ktoś chciałby się z nim zapoznać.
 12. W niedzielę, 15 października, przypada Dzień Dziecka Utraconego. Ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka, które na co dzień są tematem tabu. Ma również przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na godz. 17.00 wszystkich – rodziców, którzy utracili dziecko, niezależnie od wieku, w którym zmarło ich dziecko. Zapraszamy także babcie i dziadków, rodzeństwo oraz krewnych, przyjaciół, znajomych.
 13. Na potrzeby Meksyku, po trzęsieniu ziemi podczas zbiórki w poprzednia niedzielę złożyliśmy 740 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom. 

Dodaj komentarz