Aktualności

XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniach 23-25 marca w Lublinie odbył się finał XXVII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, skupiającej się na przesłaniu orędzia fatimskiego. Łącznie brało w nim udział 123 uczestników z całej Polski (wśród nich Krzysztof Wichrowski, uczeń LO im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie z parafii Miłosierdzia Bożego).

Finał odbył się w dwóch etapach, pierwszym pisemnym i drugim ustnym, w którym udział brało zaledwie 10 osób, które uzyskało najlepsze wyniki w etapie pisemnym. Pierwsze trzy miejsca zajęli odpowiednio:

1. Emilia Myrta – diecezja radomska

2. Piotr Leśniak – archidiecezja krakowska

3. Gabriela Wolak – diecezja tarnowska

Wśród nagród znajdowały się między innymi sprzęty elektroniczne takie jak smartfony, tablety, czy aparaty fotograficzne, bilety na pielgrzymkę do Fatimy, indeksy na wybrane Uczelnie Wyższe, nagrody pamiątkowe Miasta Lublin, książki, dyplomy i inne.

Ze względu na skalę konkursu, związany był on z trzydniowym pobytem w Lublinie, który został dokładnie zaplanowany. Zarówno uczestnicy jak i opiekunowie byli zakwaterowani w trzygwiazdkowym hotelu Victoria, gdzie zapewnione były smaczne posiłki i spokojny odpoczynek. Hotelowe sale zostały wykorzystane także w pisemnej części finału i to w nich odbyła się ceremonia otwarcia, składająca się z przemów, prezentacji, pokazów talentów, przedstawienia uczestników i oczywiście wspólnej modlitwy, w której zaszczycił nas swą obecnością Arcybiskup Lubelski Stanisław Budzik. Cała ta ceremonia została nagrana i można ją obejrzeć na stronie otk.pl.

Podczas tego pobytu zorganizowane zostały też zajęcia poza hotelem – pod opieką przewodników i wolontariuszy zwiedziliśmy Lubelskie Stare Miasto z zamkiem i Archikatedrą Lubelską, pobliskie Nałęczów i Kazimierz Dolny, a także Katolicki Uniwersytet Lubelski, w którym odbył się też etap ustny konkursu. Piątkowy wieczór urozmaicił nam przepiękny musical “Życie Maryi” w perfekcyjnym wykonaniu zespołu Guadalupe, o którym można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej ww.guadalupe.com.pl. W dwa ostatnie dni pobytu mieliśmy zaszczyt brać udział we Mszach Świętych w Archikatedrze pod przewodnictwem Arcybiskupa oraz w kaplicy KUL pod przewodnictwem prorektora ks. dr hab. Andrzeja Kicińskiego.

Krótko mówiąc, zarówno konkurs jak i cały pobyt zorganizowany został odpowiednio do rangi oraz skali Olimpiady i był bardzo przyjemny.

{gallery}Konkurs/olimpiada17{/gallery}

Dodaj komentarz