Ogłoszenia Parafialne

XXVIII niedziela zwykła 12.10.14 r. – DZIEŃ PAPIESKI

 1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Po raz XIV składamy uznanie św. Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś i w czwartek, 16 października – dzień powołania go na Stolicę Piotrową –dziękujemy Bogu za 27 – letnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego orędownictwo.
 2. Swoimi ofiarami wspieramy dziś Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża JPII i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.
 3. Zapraszamy na codzienny różaniec. Dzieci na godz. 16.00, młodzież i dorosłych po mszy św. ok. 17.30. W niedziele po mszy św. o 16.00. Dzieci prosimy o przynoszenie na kartkach wypisanych intencji. Po nabożeństwie dzieci losują figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierają do swoich domów. Są również konkursy oraz pamiątkowe obrazki. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, zachęcamy do odmawiania różańca w domach
 4. Jeszcze tydzień trwać będą obrady Ogólnego Synodu Biskupów. Wspierajmy je naszą modlitwą. 
 5. Jutro ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. na godz. 17.00, po niej różaniec fatimski oraz procesja ze świecami.
 6. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty na Mszę Świętą o godz. 17.00 oraz modlitwę różańcową w ich intencji.
 7. Październik od ponad dwudziestu lat na świecie, a od dziesięciu w Polsce obchodzony jest jako miesiąc pamięci dzieci zmarłych, a dzień 15 października obchodzony jest w Polsce, jako Dzień Dziecka Utraconego. Idea Dnia Dziecka Utraconego jest związana z potrzebą zmiany sposobu postrzegania przez społeczeństwo problemów, z jakimi borykają się rodzice po stracie dziecka. Osieroceni rodzice żyją pośród nas. Obejmijmy ich i ich zmarłe dzieci modlitwą. Zapraszamy wszystkich rodziców po stracie, niezależnie od wieku, w którym zmarło Wasze dziecko. Śmierć dziecka nie dotyka wyłącznie jego rodziców. Zapraszamy również babcie i dziadków, siostry i braci, innych krewnych i przyjaciół rodziców na Mszę św. 15 października na godz. 17.00, a po niej na wspólny różaniec w intencji rodzin dzieci utraconych.
 8. W sobotę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Lekarzy, pielęgniarki, terapeutów i wszystkich pracowników służby zdrowia zapraszamy na godz. 17.00 na mszę św. i modlitwę różańcową.
 9. W przyszłą niedzielę, 19 października – 30 rocznica zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas mszy św. i różańca będziemy modlić się o jego kanonizację.
 10. W czwartek, 16 października po mszy św. wieczornej i różańcu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich animatorów.
 11. Za tydzień po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z kl. IV i ich rodziców.
 12. Siostra Pasjonistka, s.Colbena zebrała przed tygodniem na pracę misyjną w Kamerunie 3500 zł. Składa serdeczne Bóg zapłać.
 13. Podczas kiermaszu ciast zorganizowanego przez Koło Misyjne zebrano 1030 zł. Całą sumę Koło przeznacza na dalszą naukę Karlosa z Peru – podopiecznego Koła. Bóg zapłać organizatorom i ofiarodawcom.
 14. Za dziewięć miesięcy, w czerwcu 2015 r. przybędzie do naszej diecezji Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Będzie peregrynował po wszystkich parafiach. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji peregrynacji.

Dodaj komentarz