Ogłoszenia Parafialne

XXVIII niedziela zwykła 9.10.16 r.

 1. Obchodzimy dziś po raz XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!”. To kolejny raz wspaniała okazja, aby pogłębić nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Po mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Trzeciego Tysiąclecia. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania św. JPII i wspieranie przedsięwzięć społecznych, m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.00, młodzież i dorosłych codziennie po mszy św. wieczornej, ok. 17.30.  W niedziele o godz. 17.00. Dzieci przynoszą  wypisane na kartkach intencje. Po nabożeństwie losują figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierają do swoich domów na wspólną z rodziną modlitwę. Są również konkursy oraz pamiątkowe obrazki. Zachęcamy również do odmawiania różańca w domach
  1. We wtorek z racji na różaniec modlitwa za wdowy i wdowców podczas Mszy o godz. 17.00. Po niej wdowy i wdowcy poprowadzą modlitwę różańcową i odbędzie się spotkanie w salce.
  2. W środę modlimy się nowenną do MB Nieustającej Pomocy i modlitwą rożańcową w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
  3. W czwartek ostatnie Nabożeństwo Fatimskie po mszy św. o godz.17.00 Prosimy przynieść świece.
  4. W piątek, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów na Mszę św. o godz. 17.00 oraz różaniec w ich intencji.
  5. W sobotę, 15 października, Dzień Dziecka Utraconego. Ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka, które na co dzień są tematem tabu. Ma również przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich – rodziców, którzy utracili dziecko, niezależnie od wieku, w którym zmarło ich dziecko. Zapraszamy także babcie i dziadków, rodzeństwo oraz krewnych, przyjaciół, znajomych. Msza św. o godz. 17.00, a po niej różaniec w intencji rodzin utraconych dzieci. Możemy przynieść znicze.
  6. Przypominamy o dopełnieniu formalności dla dzieci z kl. III, IV, V oraz dla kandydatów do bierzmowania – zgoda ks. Proboszcza – ostatni tydzień. Po tym terminie zgoda nie będzie udzielana. 
  7. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i V oraz ich rodziców, w następną niedzielę spotkanie dla dzieci kl. III i ich rodziców.
  8. Dzieci z Koła misyjnego i wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowały dziś kiermasz ciast. Dochód przeznaczają na edukację Kemi i Karlosa z Peru oraz na pomoc w zakupie wózka dla Amelki del Chierico.
  9. W sobotę, 15 października, aa Jasnej Górze odbędzie się „Wielka Pokuta”. …bo, jak mówił u tronu Matki Jasnogórskiej św. Jan Paweł II „Przychodzimy tutaj, gdzie od wieków ludzie przychodzili do Ciebie… i przy Tobie… czuli się wolnymi”. Mszę Świętą będą celebrować księża biskupi na czele z abp Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. KŻR różańca organizują wspólny wyjazd. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u p. Ewy. Wyjazd o godz. 8.30

Dodaj komentarz