Ogłoszenia Parafialne

XXX Niedziela zwykła 25.10.15 r.

  1. We wszystkich parafiach diecezji płockiej przeprowadzona jest dziś akcja „Napełnij dzban”. Jej celem jest przybliżenie idei Światowych Dni młodzieży, prośba o pomoc w ich organizacji oraz zbiórka pieniędzy na przyjazd młodzieży z Armenii, Gruzji, Wenezueli, Peru i Urugwaju do naszej diecezji. Młodzież po mszach św. zbierać będzie ofiary do puszek na ten cel.  Serdeczne Bóg zapłać naszej młodzieży zaangażowanej w parafialnym biurze ŚDM, oraz wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie dzisiejszej promocji Światowych Dni Młodzieży.
  2. W naszej Ojczyźnie dziś wybory parlamentarne. Oprócz wzięcia udziału w głosowaniu nie zabraknie osobistej modlitwy o światło Ducha św. dla Polaków, by dokonali najlepszego dla Ojczyzny wyboru przyszłych rządzących.  
  3. W naszej parafii dziś kiermasz ciast organizowany przez Koło Misyjne. Dochód przeznaczony na  naukę Kemi i Karlosa, podopiecznych Koła z Peru. Początek kiermaszu po mszy św. o godz. 9.00. Katechetom, dzieciom z Koła oraz ich rodzicom dziękujemy za zorganizowanie kiermaszu.
  4. Przed nami ostatni tydzień wspólnej modlitwy różańcowej. Dla dzieci do piątku o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych po mszy św. ok. 17.30. Dziś o godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej Uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów, za świętych i błogosławionych. Nasza pamięć o zmarłych niech będzie wyrazem wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.
  6. Z racji na Uroczystość msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.30. O godz. 10.30 na cmentarzu na Nagodowie różaniec w intencji zmarłych, następnie procesja żałobna wokół cmentarza oraz Uroczysta msza św. Samochodami możemy wjeżdżać na parking wyznaczony na cmentarzu. Na cmentarzu św. Jakuba msza św. i procesja o godz. 12.00.
  7. W poniedziałek – 2 listopada – Dzień Zaduszny, czyli Liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 11.00 – na cmentarzu w Nagodowie za wszystkich wiernych zmarłych.
  8. Kościół daje nam możliwość niesienia szczególnej pomocy duszom naszych bliskich zmarłych, przebywających w czyśćcu. Od 1 do 8 listopada możemy codziennie uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli odpuszczenie kar i win, na które zasłużyli za życia. Przy spełnieniu następujących warunków: być w stanie łaski uświęcającej, zerwać z jakimkolwiek grzechem, przyjąć Komunię św., pomodlić się na intencje Ojca św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
  9.  Jak co roku, zapraszamy na Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. To codzienne msze św. połączone z modlitwą różańcową, które będą w naszym kościele odprawiane od 2 do 8 listopada o godz. 18.00 (w niedziele o 17.30). W tych mszach św. będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Ich imiona nazwiska prosimy wpisywać na kartkach, które można odebrać przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki przynosimy do kancelarii lub zakrystii. Ofiara za te msze św. – dobrowolna.
  10. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.

Dodaj komentarz