Ogłoszenia Parafialne

XXX Niedziela zwykła 26.10.14 r.

 1. Kończymy w piątek październikowe nabożeństwa różańcowe. Nie rozstawajmy się jednak z różańcem. Listopad to miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Różaniec może się okazać nieocenioną pomocą, jaką możemy zaoferować drogim naszym sercom zmarłym.
 2. Dzieci, które przez cały miesiąc zbierały pamiątkowe obrazki prosimy, by okazały je swoim katechetom do piątku włącznie. 
 3. We sobotę – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów, za świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że  w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej – a nie tylko obecności na cmentarzu. Nasza pamięć o zmarłych niech będzie wyrazem wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.
 4. W kościele msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. O godz. 10.30 na cmentarzu na Nagodowie różaniec w intencji zmarłych, następnie procesja żałobna wokół cmentarza i Uroczysta msza św. Samochodami możemy wjeżdżać na parking wyznaczony na cmentarzu. Na cmentarzu św. Jakuba msza św. i procesja o godz. 12.00.
 5. W niedzielę – 2 listopada – Dzień Zaduszny, czyli Liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. wg porządku niedzielnego.
 6. Kościół daje nam możliwość niesienia szczególnej pomocy duszom naszych bliskich zmarłych, przebywających w czyśćcu. Od 1 do 8 listopada możemy codziennie uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli odpuszczenie kar i win, na które zasłużyli za życia. Przy spełnieniu następujących warunków: być w stanie łaski uświęcającej, zerwać z jakimkolwiek grzechem, przyjąć Komunię św., pomodlić się na intencje Ojca św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
 7. Zapraszamy na Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. To codzienne msze św. połączone z modlitwą różańcową, które będą w naszym kościele odprawiane od 2 do 8 listopada o godz. 18.00 (w niedziele o 17.30). W tych mszach św. będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Ich imiona nazwiska prosimy wpisywać na kartkach, które można odebrać przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki przynosimy do kancelarii lub zakrystii. Ofiara za te msze św. – dobrowolna.
 8. Przyjmujemy zamówienia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.
 9. Czyniąc porządki na cmentarzu, prosimy, by nie wrzucać do pojemników ziemi i starych, zasuszonych kwiatów oraz wieńcy. Składajmy je obok pojemników. Ułatwi to dbanie o porządek na cmentarzu.
 10. Wiele osób w różny sposób przeżywa swoje chrześcijaństwo, problemy, rozterki. Chcą pogłębiać znajomość podstawowych prawd wiary, ich znaczenie w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym; poszukują  wyjaśnienia i odpowiedzi na  szereg  pytań natury religijnej, etycznej i społecznej.  Wobec współczesnych wyzwań potrzebne jest oparcia się na autorytetach – ludziach o pogłębionej formacji intelektualnej i etycznej. Parafia św. Marcina organizuje  raz w miesiącu  cykl wykładów otwartych (dla każdego chętnego) z profesorami Uniwersytetu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Po wykładzie – wymiana  myśli i dyskusja. Spotkania te noszą nazwę: Colloquia Gostiniensia. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza na drugi wykład w środę 29 października o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wygłosi go prorektor UKSW ks. prof. Maciej Bała. Temat wykładu – ,, Która religia jest prawdziwa”.
 11. Z racji na Uroczystość Wszystkich Świętych spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca w sobotę 8 listopada.
 12. Caritas Diecezji Płockiej serdecznie zaprasza na Mszę św. do Bazyliki Katedralnej w Płocku w dniu 9 listopada o godz. 16.00 w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej
 13. Papieskie Dzieło „Pomoc Kościołowi w potrzebie”, wspierające chrześcijan prześladowanych i dzieła misyjne zwraca się z prośbą o wsparcie ich działalności poprzez przekazanie zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zużyty sprzęt możemy przynosić od 10 do 13 listopada do kancelarii. 14 listopada zostaną zabrane przez przedstawicieli organizacji. Plakat w gablocie, ulotki z informacją, jaki sprzęt możemy oddać, możemy pobierać przy wyjściu z Kościoła.
 14. Przed tygodniem odbyło się kolejne liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną eucharystię. W naszej świątyni w niedzielnej eucharystii uczestniczyło 1588 osób, co stanowi 20,2% wszystkich parafian. Do Komunii św. przystąpiło 725 osób, co stanowi 45,7% uczestników liturgii, ale tylko 9% wszystkich parafian.
 15. Wczoraj odbył się dekanalny turniej ministrantów w piłkę nożną. Nasi ministranci zajęli pierwsze miejsce w kategorii Szkół Podstawowych. Najlepszym zawodnikiem turniej został wybrany również nasz ministrant – Jakub Frontczak. gratulujemy sukcesu. Za pomoc w  zorganizowaniu turnieju Dyrekcji Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie oraz Panu Piotrowi Balcerzakowi.

Dodaj komentarz