Ogłoszenia Parafialne

XXX Niedziela zwykła 27.10.13 .r

 1. Kończymy w czwartek październikowe nabożeństwa różańcowe. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy byli obecni na nabożeństwach i tym, którzy w swoich domach trwali w tym miesiącu na modlitwie różańcowej.
 2. Nie rozstawajmy się jednak z różańcem. Listopad to miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Różaniec może się okazać nieocenioną pomocą, jaką możemy zaoferować drogim naszym sercom zmarłym.
 3. Dzieci, które przez cały miesiąc zbierały pamiątkowe obrazki prosimy, by okazały je swoim katechetom do czwartku włącznie. 
 4. W piątek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów, za świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że  w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej – a nie tylko obecności na cmentarzu. Nasza pamięć o zmarłych niech będzie wyrazem wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.
 5. W kościele msze św. o godz. 7.00 i 9.00. O godz. 11.00 procesja żałobna wokół cmentarza a po niej  uroczysta msza św. na cmentarzu przy  ul. Kowalskiej(czyli na Nagodowie). Nie będzie mszy św. popołudniowej w kościele. Na cmentarzu św. Jakuba msza św. i procesja o godz. 12.00. Samochodami możemy wjeżdżać na parking wyznaczony na cmentarzu.
 6. Jest to jednocześnie Pierwszy Piątek listopada. Adorację Najświętszego Sakramentu przekładamy na sobotę od godz. 15.00 do 17.00.
 7. Czyniąc porządki na cmentarzu, prosimy, by nie wrzucać do pojemników ziemi i starych, zasuszonych kwiatów oraz wieńcy. Składajmy je obok pojemników. Ułatwi to dbanie o porządek na cmentarzu. Prosimy też o nie stawianie ławek na alejkach. 
 8. PKS w Gostyninie uruchamia na dzień 1 listopada specjalne kursy na nasze cmentarze. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie oraz przy bramach cmentarzy.
 9. W sobotę – 2 listopada – Dzień Zaduszny, czyli Liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00 i 18.00. Na cmentarzu w Nagodowie będzie odprawiona msza św. za zmarłych o godz. 11.00. Na cmentarzu św. Jakuba msze św. o godz. 10.00 i 16.00. Nie będzie mszy św. dla Kół Żywego Różańca.
 10. Kościół daje nam możliwość niesienia szczególnej pomocy duszom naszych bliskich zmarłych, przebywających w czyśćcu. W dniach od 1 do 8 listopada możemy codziennie uzyskać dla nich odpuszczenie kar i win, na które zasłużyli za życia, czyli tzw. odpust zupełny. Potrzeba jednak spełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, postanowić zerwać z jakimkolwiek grzechem, przyjąć Komunię św., pomodlić się na intencje Ojca św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych. Zapraszamy jak co roku na Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. To codzienne msze św. połączone z modlitwą różańcową, które będą w naszym kościele odprawiane od 2 do 8 listopada o godz. 18.00 (w niedziele o 18.30). W tych mszach św. będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu zmarłych,  o zgłaszanie których prosimy na kartkach, które można odebrać przy wyjściu z kościoła. Wypisujemy na nich imiona i nazwiska swoich bliskich zmarłych i wypełnione przynosimy do kancelarii lub zakrystii. Ofiara za te msze św. – dobrowolna.
 11. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można także dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
 12. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki roczne. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św. związanych z rocznicami i ważnymi dla nas datami. Później terminy mogą być już zajęte.
 13. Powoli zbliża się koniec Roku Wiary. Jego ubogaceniem będą następujące inicjatywy duszpasterskie: 16 listopada odbędzie się w naszej parafii koncert zespołu „Moja Rodzina” z Glinojecka. To zespół złożony z rodziców oraz 5 – ciorga ich dzieci. Wszyscy grają, komponują i śpiewają. Między piosenkami będą mówić o swoim życiu, pasji muzykowania oraz o swojej wierze.
 14. Rok Wiary chcemy zakończyć wspólną parafialna pielgrzymką do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 23 października. Liczymy na liczną frekwencję. Jest blisko, można udać się swoim samochodem, będzie również możliwość wyjazdu autokarem. Chętni na wspólny wyjazd – zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii.
 15. Chcemy również, by w każdej rodzinie pozostała pamiątka po Roku Wiary – obraz Jezusa Pantokratora oraz wyznanie wiary podpisane przez wszystkich członków rodziny. Zapraszamy wiec do rodzinnego  wyznanie wiary – szczegóły podamy w przyszła niedzielę.
 16. W lipcu 2014 r. planowana jest pielgrzymka do Chorwacji, Mjedjugorie, Wiednia, Budapesztu oraz jeszcze kilku ciekawych miejsc w Europie. Plan podróży znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Szczegóły u ks. Damiana.

Dodaj komentarz