Ogłoszenia Parafialne

XXX Niedziela zwykła 29.10.17 r.

 1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest ostatnią niedzielą października. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że na różańcu możemy wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym. Dziś o 17.00 jutro o 16.00 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych ostatnie nabożeństwa różańcowe. Jutro zapraszamy na różaniec członków rady parafialnej. Będziemy polecać ich służbę na rzecz parafii orędownictwu Królowej Różańca św.  Dzieci prosimy o przyniesienie we wtorek wyklejanek.
 2. Suma dziś w intencji mieszkańców ul.: Polna, Norwida, Broniewskiego, Chopina, Działkowa, Jasna, Zacisze. Po mszy św. czuwanie przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i zawierzenie Jej naszych rodzin. Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na sumę mieszkańców ulic: Kutnowska. 3 Maja, Dybanka, Kwiatowa i Ziemowita. Prowadzących czuwanie prosimy o kontakt z księżmi. Prosimy też o kwiaty przy Obrazie Matki Bożej. Jeśli którąś ulicę pominęliśmy, prosimy o zgłoszenia.
 3. Koło misyjne i wolontariat organizuje dziś kiermasz ciast z przeznaczeniem na adopcje misyjną i pomoc dla Weroniki Przybylskiej. Dziewczynka jest chora na rdzeniowy zanik mięśni, do leczenia potrzebny jest bardzo drogi lek, którego koszt wynosi 48 tysięcy. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.
 4. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia uwielbiamy Boga w Jego świętych wszystkich czasów. W ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Są dla nas drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. O godz. 10.30 na cmentarzu na Nagodowie różaniec w intencji zmarłych, następnie procesja żałobna wokół cmentarza oraz Uroczysta msza św. Samochodami możemy wjeżdżać na parking wyznaczony na cmentarzu. Na cmentarzu św. Jakuba msza św. i procesja o godz. 12.00.
 5. W czwartek, 2. listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za zmarłych, by przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu zjednoczyli z Panem. Ofiarujemy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli dostać się do nieba. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 11.00 – na cmentarzu  w Nagodowie za wszystkich zmarłych.
 6. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.
 7. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze będą cenne w oczach Pana Boga.
 8. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., oraz odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 9. Zapraszamy na Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. To codzienne msze św. połączone z modlitwą różańcową. Będą odprawiane od 2 do 8 listopada o godz. 18.00 (w niedzielę  o 17.30). Będziemy w nich polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Ich imiona i nazwiska prosimy wpisywać na kartkach. Można je pobrać przy wyjściu z kościoła lub przynieść własne. Wypełnione kartki przynosimy do kancelarii lub zakrystii. Ofiara za te msze św. – dobrowolna.
 10. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.
 11. Msza św. w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej, w niedzielę 5 listopada o godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej w Płocku
 12. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek listopada. W czwartek modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Z racji na Zaduszki i mszę św. o godz. 18.00,  nie będzie tego dnia adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Od godz. 16.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, przypominamy dzieciom z klas IV i młodzieży gimnazjalnej o spowiedzi pierwszopiątkowej. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 13. W sobotę msza św. dla Kół Żywego Różańca i sympatyków o godz. 9.00.
 14. Na cmentarzu parafialnym św. Jakuba w piątek, 3. listopada, różaniec w intencji zmarłych pielgrzymów skępskich o godz. 14.00. Zapraszamy pielgrzymów skępskich i wszystkich chętnych.
 15. W następną niedzielę, 5 listopada, po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców.
 16. Papież Franciszek powiedział: niepełnosprawnych trzeba miłować, nie eliminować. Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci „Zatrzymać aborcję”. Możemy jeszcze dziś i za tydzień składać popisy po każdej mszy św. Potrzebny jest nr PESEL.
 17. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje 2 grudnia pielgrzymkę do Torunia na XXVI rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii u pani Ewy lub telefonicznie u pani Marii.