Ogłoszenia Parafialne

XXXI niedziela zwykła 3.11.13 r.

 

 1. W czwartek zakończyliśmy październikowe nabożeństwa różańcowe. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy byli obecni na nabożeństwach i tym, którzy w domach modlili się na różańcu.
 2. Dzieci, które przez cały miesiąc zbierały pamiątkowe obrazki prosimy, by okazały je swoim katechetom do środy włącznie. 
 3. Do 8 listopada Kościół daje nam możliwość niesienia szczególnej pomocy duszom naszych bliskich zmarłych, przebywających w czyśćcu. Codziennie możemy uzyskać dla nich odpuszczenie kar  i win, na które zasłużyli za życia, czyli tzw. odpust zupełny. Potrzeba jednak spełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, postanowić zerwać z jakimkolwiek grzechem, przyjąć Komunię św., pomodlić się na intencje Ojca św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
 4. Każdego dnia aż do 8 listopada można także dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
 5. Zapraszamy na Zaduszki w Miłosierdziu Bożym To codzienne msze św. połączone z modlitwą różańcową, które są  w naszym kościele odprawiane o godz. 18.00(dziś o 18.30). W tych mszach św. polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych, których imiona i nazwiska podaliśmy na karteczkach. Zaduszki potrwają do 8 listopada. Można jeszcze zgłaszać imiona swoich bliskich.
 6. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki roczne. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św. związanych z rocznicami i ważnymi dla nas datami.
 7. W sobotę 9 listopada o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy młodzież gimnazjalną kl. III.
 8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, czyli klas IV.  
 9. Powoli zbliża się koniec Roku Wiary. Zapraszamy na Koncert zespołu „Moja Rodzina” z Glinojecka. To zespół złożony z rodziców oraz 5 – ciorga ich dzieci. Wszyscy grają, komponują i śpiewają. Między piosenkami będą mówić o swoim życiu, pasji muzykowania oraz o swojej wierze. Koncert odbędzie się w sobotę 16 listopada.  
 10. Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku odbędzie się w sobotę 23 listopada. Jest blisko, można udać się swoim samochodem, będzie również możliwość wyjazdu autokarem. Chętni na wspólny wyjazd – zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii.
 11. Chcemy, by w każdej rodzinie pozostała pamiątka po Roku Wiary – obraz Jezusa Pantokratora oraz wyznanie wiary podpisane przez wszystkich członków rodziny. W niedziele 17 i 23 listopada zapraszamy wiec do rodzinnego  wyznanie wiary, a po mszach św. będą rozdawane dla rodzin pamiątkowe obrazki..
 12. W lipcu 2014 r. planowana jest pielgrzymka do Chorwacji, Mjedjugorie, Wiednia, Budapesztu oraz jeszcze kilku ciekawych miejsc w Europie. Plan pielgrzymki w gablocie i na stronie internetowej. Szczegóły u ks. Damiana.
 13. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 30 listopada pielgrzymkę autokarową do Torunia na uroczystość XXII rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 14. Parafialne Koło Caritas informuje, że w dniu 16 listopada będą wydawane art. spożywcze dla rodzin niezamożnych tym razem wyjątkowo w godz. 14.00 – 16.30. W niedzielę, 24 listopada będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych.
 15. W niedzielę 20 października odbyło się kościołach liczenie wiernych. W naszej parafii uczestniczyło
  w mszach św. 1493 osób, co stanowi ok. 19% parafian. Do Komunii św. przystąpiło 660 osób, co stanowi 44% uczestniczących w niedzielnej mszy św., niestety – to tylko 8,2 % wszystkich parafian.
  To ok. 4% mniej  niż przed rokiem.

Dodaj komentarz