Ogłoszenia Parafialne

XXXI Niedziela zwykła 30.10.16 r.

  1. Jutro ostatnie nabożeństwa różańcowe. Dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych po mszy św. ok. 17.30. Dziś o godz. 17.00. Dzieci prosimy o przyniesienie wyklejanek.
  2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętych i błogosławionych. Uroczystość Wszystkich Swiętych przypomina też nam, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas.  Msze św. w Uroczystość: w kościele o godz. 7.00, 9.00. O godz. 10.30 na cmentarzu na Nagodowie różaniec w intencji zmarłych, następnie procesja żałobna wokół cmentarza oraz Uroczysta msza św. Samochodami możemy wjeżdżać na parking wyznaczony na cmentarzu. Na cmentarzu św. Jakuba msza św. i procesja o godz. 12.00.
  3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 11.00 – na cmentarzu w Nagodowie za wszystkich zmarłych.
  4. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.
  5. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Dzięki tej pobożnej praktyce możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
  6. Zapraszamy na Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. To codzienne msze św. połączone z modlitwą różańcową. Będą odprawiane od 2 do 8 listopada o godz. 18.00 (w niedzielę  o 17.30). W tych mszach św. będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Ich imiona nazwiska prosimy wpisywać na kartkach, które można odebrać przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki przynosimy do kancelarii lub zakrystii.
  7. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek listopada. W czwartek modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy św. adoracja do godz. 18.00, później Zaduszki gostynińskie. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Od godz. 16.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, przypominamy dzieciom z klas IV o spowiedzi pierwszopiątkowej. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  9. W sobotę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 9.00.
  10. Msza św. w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej, w niedzielę 6 listopada o godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej w Płocku