Ogłoszenia Parafialne

XXXI Niedziela zwykła 5.11.17 r.

 1. Suma dziś w intencji mieszkańców ul.: Kutnowska. 3 Maja, Dybanka, Kwiatowa i Ziemowita. Po mszy św. czuwanie przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i zawierzenie Jej naszych rodzin. Kończymy dziś czuwania i adoracje przy Obrazie Matki Bożej. Serdeczne Bóg wszystkim, którzy znaleźli czas i dali świadectwo wiary i miłości do Maryi, naszej Matki. Niech Ona, Wspomożycielka Wiernych, Matka Boża Częstochowska, otacza was wszystkich swoją opieką i wyprasza potrzebne łaski.
 2. Zakończyliśmy też miesiąc modlitwy różańcowej. Wszystkim uczestnikom wspólnej modlitwy w kościele składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególnie cieszymy się i dziękujemy dzieciom za liczne codzienne przychodzenie na różaniec. Dzieci otrzymywały pamiątkowe obrazki do wyklejanki. Prosimy o jej przyniesienie do ks. Jarka do 10 listopada. Są nagrody.
 3. Do 8 listopada, odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Dzięki tej pobożnej praktyce możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
 4. Również do 8 listopada w naszym kościele Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. To codzienne msze św. połączone z modlitwą różańcową. Dziś o 17.30, w tygodniu o godz. 18.00. W tych mszach św. polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Ich imiona nazwiska wypisane na kartkach możemy jeszcze dołączać do wspólnej modlitwy.
 5. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki roczne. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.
 6. Za tydzień na spotkanie zapraszamy dzieci z klas IV wraz z rodzicami.
 7. W sobotę, 11 listopada, Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich poległych za niepodległą Polskę. Także i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. W naszym kościele msze o godz. 7.00 i 17.00. Miejskie uroczystości religijno – patriotyczne rozpoczną się Mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 11.30.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będziemy modlić się ocalenie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 9. Jeszcze dziś możemy złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci „Zatrzymać aborcję”. Abp częstochowski Wacław Depo zwrócił się z apelem do wszystkich ludzi wierzących o poparcie tej ustawy. „To sprawa naszego chrześcijańskiego sumienia”. 
 10. W piątek 10. listopada, po mszy św. wieczornej, o godz. 17.45 spotkanie dla lektorów.
 11. Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 2 grudnia pielgrzymkę do Torunia na XXVI rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii u pani Ewy lub telefonicznie u pani Marii. 
 12. Został rozstrzygnięty konkurs literacki z okazji 20-lecia naszej parafii. Wręczenie nagród w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 9.00
 13. Dziś podczas mszy św. o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista będzie je roznosił już w tym tygodniu wg następującego porządku – na kartce.

Od godz. 10.30

ŚRODA – Marianów, Kleniew, Lisica, Leśniewice Małe

CZWARTEK – Sierakówek

PIĄTEK – Osada, Strzałki

SOBOTA – Leśniewice, Lipa, Sałki, Brzozówka 

Dodaj komentarz