Ogłoszenia Parafialne

XXXII niedziela zwykła 10.11.13 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to w Kościele Powszechnym Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Nigerii. Nasza pomoc – to przede wszystkim modlitwa i upominanie się o prawa do wolnego wyznawania swojej wiary.
 2. Jutro, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych wszystkich poległych za niepodległą Polskę. Także i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. 
  W naszym mieście główne uroczystości religijno – patriotyczne rozpoczną się Mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 11.30.
 3. Odbędzie się również Gostyniński Marsz Niepodległości o godz. 14.30 spod pomnika marszałka Piłsudskiego, a po nim Ognisko Patriotyczne w Gaśnem. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.
 4. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki roczne. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.
 5. W środę podczas mszy św. i nowenny modlitwa w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. O godz. 16. 30 rozpoczniemy modlitwę różańcową.  Po nabożeństwa spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – projekcja II cz. filmy o Marii Magdalenie.
 6. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, czyli klas IV.  
 7. W sobotę16 listopada będą wydawane art. spożywcze dla rodzin niezamożnych w godz. 14.00 – 16.30.
  W niedzielę, 24 listopada będą zbierane ofiary do puszek na przygotowanie paczek świątecznych.
 8. W sobotę – Koncert zespołu „Moja Rodzina” z Glinojecka. To zespół złożony z rodziców oraz 5 – ciorga ich dzieci. Wszyscy grają, komponują i śpiewają. Między piosenkami będą mówić o swoim życiu, pasji muzykowania oraz o swojej wierze. Zespół będzie śpiewał już podczas mszy św. a po niej odbędzie się koncert.
 9. W sobotę 23 listopada Parafialna pielgrzymką do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. W programie: słowo eucharystia, zwiedzanie wystawy, herbatka. pielgrzymkę zakończymy koronką do Bożego Miłosierdzia. Można udać się swoim samochodem, jest także możliwość wyjazdu autokarem. Zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii.
 10. Pragniemy, by w każdej rodzinie pozostała pamiątka po Roku Wiary – obraz Jezusa Pantokratora oraz wyznanie wiary podpisane przez wszystkich członków rodziny. W niedziele 17 i 24 listopada zapraszamy wiec do rodzinnego wyznania wiary, a po mszach św. będą rozdawane dla rodzin pamiątkowe obrazki..
 11. W lipcu 2014 r. planowana jest pielgrzymka do Chorwacji, Mjedjugorie, Wiednia, Budapesztu oraz jeszcze kilku ciekawych miejsc w Europie. Plan pielgrzymki w gablocie i na stronie internetowej. Szczegóły u ks. Damiana.
 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 30 listopada pielgrzymkę autokarową do Torunia na uroczystość XXII rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 13. Dziś podczas mszy św. o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista będzie je roznosił już w tym tygodniu.
 14. Amelka del Chierico, 4-letnia córka naszych parafian z Zalesia, zachorowała na bardzo rzadką chorobę – leukoencefalopatię z zanikającą istotą białą mózgu. Leczenie choroby wymaga systematycznej
  a zarazem kosztownej rehabilitacji. Rodzina i przyjaciele zwrócili się z prośbą o możliwość zbiórki pieniężnej na leczenie dziecka. Taka zbiórka odbędzie się w sobotę po koncercie zespołu Moja Rodzina oraz w przyszłą niedzielę po mszach św. W imieniu rodziców i rodzeństwa Amelki prosimy o wsparcie jej leczenia. Plakat informacyjny w gablocie i na stornie internetowej.

Dodaj komentarz