Ogłoszenia Parafialne

XXXII niedziela zwykła 12.11.17 r.

 1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. W tym roku modlitwą ogarniamy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Możemy pobierać też ulotki z informacją jak smsem wesprzeć materialnie te Kościoły.
 2. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki roczne. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.
 3. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV wraz z rodzicami.
 4. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Koła biblijnego.
 5. Wspólnotę wdów i wdowców zapraszamy w środę na mszę św. i nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a po niej na spotkanie w salce. 
 6. W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich animatorów.
 7. Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 2 grudnia pielgrzymkę do Torunia na XXVI rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii u pani Ewy lub telefonicznie u pani Marii. 
 8. Pan organista będzie roznosił opłatki w tym tygodniu wg porządku: od godz.10.30
 • ŚRODA – Sierakówek
 • CZWARTEK – Drzewce, Stanisławów Skrzyński, Skoki, ul. 1-8-stycznia, Wojska Polskiego, Kraśnica
 • PIĄTEK – ul. Kolonia, PCK
 • SOBOTA – ul. Targowa, Zazamcze bloki, Dybanka nr 30, Moniuszki
  9. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego Koła Caritas, które jak co roku pragnie przed świętami wesprzeć najbardziej potrzebujących.
  10.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Felicji Szałek i Stanisława Brzezińskiego. Wieczny odpoczynek…

 

 

Dodaj komentarz