Ogłoszenia Parafialne

XXXII Niedziela zwykła 8.11.15 r.

 1. Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce – już po raz siódmy – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzięki ofiarności katolików oraz zaangażowaniu Księży Biskupów, Proboszczów i wszystkich, którzy corocznie organizują zbiórkę do puszek, objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących – nie tylko chrześcijan – w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczania swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Codziennie wydawane są setki bezpłatnych posiłków, utrzymywane są obozy dla uchodźców, udzielana jest pomoc medyczna, prowadzone są szkoły. W tym roku, w sposób szczególny, chcemy pomóc prześladowanym w Syrii, dlatego wspieramy prośbę Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” o modlitwę i ofiary na rzecz naszych cierpiących braci i sióstr.
 2. Zbiórka do puszek po mszach św. Ofiarę złożyć można także za pomocą SMS-a o treści “Ratuje”. Dokładna informacja na ulotkach.
 3. Caritas Diecezji Płockiej zaprasza dziś na Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej – o godz. 16.00 w Katedrze Płockiej.
 4. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 – ok. 16.50 odbędzie się w naszej świątyni monodram zatytułowany „Jezu ufam Tobie” w wykonaniu artysty krakowskiego, p. Krzysztofa Bigaja. Wielu z nas miało już możliwość wysłuchać koncertu p. Krzysztofa ku czci św. JPII w Sokołowie podczas majowego Rajdu rowerowego Serdecznie zapraszamy na ten poświęcony Bożemu Miłosierdziu.
 5. Ostatnie Zaduszki w Miłosierdziu Bożym dziś o godz. 17.30. Różaniec i msza św. za naszych bliskich zmarłych, których imiona i nazwiska wyczytujemy podczas modlitwy różańcowej.  
 6. W środę, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych wszystkich poległych za niepodległą Polskę. Także i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.  W naszym kościele msze o godz. 7.00 i 17.00. Przed wieczorną mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja. Po mszy św. spotkanie członków i sympatyków w salce. Miejskie uroczystości religijno – patriotyczne rozpoczną się Mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 11.30.
 7. W następną niedzielę po sumie program artystyczny związany ze Świętem Niepodległości w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkoły podstawowej i Gimnazjum w Sierakówku.
 8. We wtorek o godz. 18.00 msza św. dla wdów i wdowców, po mszy św. spotkanie w  salce
 9. W czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie dla lektorów
 10. W niedzielę 15 listopada, po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z kl. III i ich rodziców.
 11. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 w parafii św. Marcina Zaduszki strażackie. To modlitewne spotkanie za zmarłych strażaków. Wszystkich druhów i druhny strażaków oraz ich rodziny zaprasza ks. kan. Andrzej Zakrzewski, Kapelan Strażaków Diecezji Płockiej oraz ks. Dziekan Ryszard Kruszewski. 
 12. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.
 13. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje 5 grudnia pielgrzymkę do Torunia na XXIV rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii u pani Ewy lub telefonicznie u pani Marii nr tel. 720 052 474.
 14. Dziś podczas mszy św. o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista będzie je roznosił już w tym tygodniu wg następującego porządku:
  od godz. 10.30
  Wtorek – Marianów, Kleniew i Leśniewice;                                                                                             Środa – Sierakówek;                                                                                                                          Czwartek – Drzewce, Leśniewice Małe, Lisica, Lipa Brzozówka;                                                            Piątek – Osada, Sałki i Strzałki;                                                                                                           Sobota – Stanisławów Skrzański, Skoki i ul 18-stycznia

Dodaj komentarz