Ogłoszenia Parafialne

XXXIII niedziela zwykła 16.11.14 r.

  1. Dziś po Mszach św. Parafialne Koło Caritas zbiera do puszek ofiary na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin niezamożnych
  2. Po mszy św. o godz. 11.00 dziś spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców.
  3. Ks. Dziekan zaprasza na kolejny wykład w ramach Colloquia Gostiniensia. Temat wykładu – ,,Granice dialogu społecznego” przeprowadzi ks. prof. Dariusz Pater. Odbędzie się on 19 listopada o godz. 19.00 w sali w dolnym kościele w par. św. Marcina.
  4. W czwartek spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej po mszy św. wieczornej ok. godz. 17.45.
  5. W najbliższą sobotę – 22 listopada – wspominamy w liturgii św. Cecylię, rzymską męczennicę, patronkę chórzystów, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Modlitwą otaczajmy nasze zespoły śpiewacze (scholę dziecięcą i zespoły) oraz p. Organistę i chórzystów.
  6. Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Następna Niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego i ostatnia niedziela przed Adwentem. To Niedziela Chrystusa Króla – Święto Akcji Katolickiej i Służby Liturgicznej. W naszej diecezji Niedziela synodalna. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 29 listopada pielgrzymkę do Torunia na uroczyste obchody XXIII rocznicy powstania Radia. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy naszym kościele. Koszt ok. 35 zł. Zapisy u p. Marii tel. 720 052 474 lub w zakrystii u p. Ewy. Podczas uroczystości wystąpi w pełnej gali Zespół Pieśni i Tańca „ŚLĄSK”
  8. Przyjmujemy nadal zgłoszenia na wypominki.
  9. We wszystkich nabożeństwach różańcowych w październiku uczestniczyło 30 dzieci, najwięcej z kl. III  (19 – cioro dzieci). Dziś losujemy nagrodę główną – figurkę MB z Lourdes, pozostałe dzieci otrzymają nagrody – kalendarze ścienne – od swoich katechetów w szkole.  

 

 

APEL BISKUPA PŁOCKIEGO

O  WSPARCIE  ZNISZCZONEJ  POŻAREM  KATEDRY  W  SOSNOWCU

Czcigodni Księża!
Drodzy Diecezjanie!

Wszyscy zostaliśmy poruszeni smutną wiadomością o pożarze, który w ostatnich dnia strawił kościół katedralny w Sosnowcu. Konferencja Episkopatu Polski zwróciła się z prośbą do wszystkich diecezji o wsparcie materialne odbudowy tej zniszczonej świątyni.

Proszę Was zatem serdecznie, by przeznaczyć zebrane ofiary do puszek w niedzielę 23 listopada na ten cel. Będzie to konkretny wyraz naszej solidarności z biskupem i wiernymi diecezji sosnowieckiej. Dziękując za wielkoduszny dar Waszego serca serdecznie pozdrawiam i zapewniam o mojej modlitwie.

Płock, dnia 4 listopada 2014 r.

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Dodaj komentarz