Aktualności

ZAKOŃCZENIE RORAT 2016

W piątek, 23 grudnia po raz ostatni w tym roku przeżyliśmy Roraty. Przez cały Adwent czuwaliśmy wraz z Maryją podczas porannych mszy św. Naszemu modlitewnemu czuwaniu towarzyszyła obecność Pani Jasnogórskiej.

W roku 2017 przypada trzystulecie koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Każdego dni „byliśmy” więc w domy naszej Królowej. Na Jasnej Górze, poznając historię tego miejsca oraz obecności tam Maryi w Jej cudownym jasnogórski wizerunku.

Na zakończenie Rorat, wszyscy uczestnicy odmówili akt oddania się w niewolę Maryi, napisany przed laty, przez sługę Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.   

Dzieci przyniosły też plansze, pełne naklejek potwierdzających ich codzienny udział w Roratach. Największą nagrodą jest obecność nowonarodzonej Dzieciny w sercach dziecięcych i niewątpliwie opieka Matki Bożej. Za wytrwałość, solidność i piękny, codzienny zaangażowany udział w Roratach dzieci zostały nagrodzone świątecznym upominkiem.

Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Serdeczne Bóg zapłać dzieciom, ich bliskim oraz wszystkim uczestnikom Rorat (codziennie było ponad 100 uczestników, w tym ok.  30 dzieci) za obecność i wspólne modlitewne czuwanie wraz z Maryją.   

{gallery}roraty16/koniec16{/gallery}

Dodaj komentarz