Aktualności

Zbiórka żywności Caritas

Caritas Diecezji Płockiej w dniach 14 i 15 grudnia organizuje w sklepach Płocka i diecezji świąteczną zbiórkę żywności. Prowadzona będzie przez wolontariuszy, do koszy oznaczonych hasłem „Tak, pomagam”. Zebrana w ten sposób żywność, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, zostanie przekazana potrzebującym rodzinom, osobom starszym i chorym.

 

Zbiórka żywności Caritas ma charakter ogólnopolski. W Płocku w piątek 14 grudnia i w sobotę 15 grudnia w marketach umieszczone będą kosze na żywność z napisem „Tak, pomagam”, a wolontariusze będą rozdawać ulotki informujące o akcji.
 „Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas – informuje ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej. – Zachęcam do udziału w akcji, aby w Roku Wiary chcieć spełnić uczynek miłosierdzia. Pamiętajmy o ubogich w naszych parafiach”, apeluje ks. Bugaj. 
Zebrana żywność trafi do placówek, które prowadzi Caritas. W Płocku są to m.in. dwie stołówki, w których w ciągu miesiąca wydawanych jest ponad 12 tysięcy obiadów. Poza tym za pośrednictwem Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych żywność zostanie przekazana najbardziej potrzebujących rodzinom, osobom starszym,  samotnym, chorym.
 Organizatorom najbardziej zależy na artykułach spożywczych z długim okresem ważności oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: słodycze dla najmłodszych, herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej czy bakalie.

Na terenie diecezji będą to 33 sklepy w: Mławie, Żurominie, Sierpcu, Pułtusku, Nasielsku i Gostyninie. W naszej parafii jest to sklep “Biedronki” przy ul. Kutnowskiej.Zbiórkę będzie prowadziła młodzież gimnazjalna opod opieką katechetów – ks. Wojciecha i p. Roberta Idzikowskiego.

Dodaj komentarz