AktualnościOgłoszenia Parafialne

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO / 19 maja 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła.

4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.

5. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas III po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca. Próby dzieci we wtorek i środę o godz. 18.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Uroczyste Msze Święte o godz. 10.30 i 12.30.

6. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

7. Wczoraj na uroczystej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 19.00 przez ks. Jarosława Kwiatkowskiego poświeciliśmy nowe obrazy św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Jeszcze raz bardzo dziękuję p. Bożenie za zasponsorowanie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pp. Annie i Witoldowi i anonimowemu sponsorowi za obrazy wiszące przy Jezusie Miłosiernym. Dziękuję wszystkim, którzy w dniu wczorajszym przygotowali czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

8. Kuria Diecezjalna Płocka w dniu 26 maja organizuje XII Marsz dla Życia i III Diecezjalne Święto Rodziny. Program uroczystości przedstawia się następująco: o 11.30 w Bazylice Katedralnej rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Szymona Stułkowskiego; o 12.30 rozpocznie się Marsz dla Życia, który przejdzie na teren Wyższego Seminarium Duchownego; o 13.30 odbędzie się Festyn Rodzinny na terenie ogrodów WSD. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w kancelarii parafialnej lub sms-em pod numer 508 – 069 – 723. Zachęcamy do udziału.

9. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na wakacyjny tydzień spędzony na rodzinnych rekolekcjach w górach (Bańska Wyżna koło Zakopanego). W programie wspólna modlitwa, wędrówka, smaczna góralska kuchnia oraz niewygórowane ceny. Więcej o terminach i zapisach na plakacie i stronie internetowej. Zaproszenie skierowane jest nie tylko do rodzin, ale także do osób samotnych.

10. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Wrocławia, Świdnicy, Kalisza, Wałbrzycha oraz Legnicy w dniach 15 – 17 lipca 2024 r. Program pielgrzymko – wycieczki na tablicy ogłosszeń. Koszt całkowity 800 złotych. Zapisy u ks. Arkadiusza.

11. Wczoraj nasi młodsi ministranci uczestniczyli w Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów. Zajęli I miejsce. Gratulujemy!