AktualnościOgłoszenia Parafialne

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO / 28 maja 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

2. Dzisiaj przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia tej uroczystości. Dziękujemy rodzicom, katechetom, ale także i nauczycielom. Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień od poniedziałku do czwartku i na procesję Bożego Ciała, która odbędzie się 8 czerwca.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe.

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Do chorych jeździć będziemy od godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 17.00 ks. bp Roman Marcinkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dokona także poświęcenia naszych witraży. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Spowiedź w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

8. Msza Święta w dniu 4 czerwca, z godziny 17.00 za śp. Krystynę Bisek, zostanie odprawiona o godz. 11.00.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy się modlić za ks. Leszka z okazji jego imienin.

10. Ks, Arkadiusz zaprasza dzieci klas IV na spotkania przygotowujące do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W poniedziałek 29 maja i 5 czerwca o godz. 18.00 dzieci z Sierakówka i Szkoły Podstawowej nr 5. W środę 31 maja o godz. 18.30 i we wtorek 6 czerwca o godz. 18.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1.

11. Koło Żywego Różańca w dniu 3 czerwca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, Wyjazd o godz. 5.30 spod kościoła. Koszt 70 złotych.

12. W sobotę o godz. 11.00 dk. Radosław przyjmie święcenia kapłańskie. 18 czerwca o godz. 12.30 odprawi Mszę Świętą po której udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy. Dziękujemy mu za jego obecność w naszej wspólnocie parafialnej. Nie żegnamy go jednak, bowiem od 18 czerwca do 16 lipca będzie wspierał nas w pracy duszpasterskiej.

13. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia. Do puszek będziemy mogli złożyć ofiary na Świątynię Opatrzności.