Ogłoszenia Parafialne

Zesłanie Ducha Świętego 4.06.17 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy za dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, za początki Kościoła i jego misję. Dziękujemy za dar Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
 2. To pierwsza niedziela czerwca. Z racji na Komunie adoracja Najświętszego Sakramentu będzie dziś podczas nabożeństwa czerwcowego po mszy św. o godz. 16.00.
 3. Od 2008 r. obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Dziękujemy sobie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Dziś zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00
 5. W naszej parafii dziś Uroczystość Pierwszej Komunii Św. podczas mszy św. o godz. 10.30 i 12.30. Otoczmy te dzieci i ich bliskich modlitwą. Dzieci z bliskimi zapraszamy na Biały Tydzień – codzienną eucharystię o godz. 17.00.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania dzieci do tej uroczystości. Wszystkim rodzicom za ich codzienną praca wychowawczą, za świadectwo życia wiarą. Katechetom: pp. Dorocie Stępniak, Elżbiecie Marciniak, Iwonie Sudomir oraz ks. Jarkowi za całoroczną pracę przygotowującą dzieci do dzisiejszej Uroczystości. Dziękuję Katechetom: Dziękuję rodzicom, którzy przygotowali kościół do dzisiejszej Uroczystości. Serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza dla naszej świątyni. Dziękuję za pracę p. organiście, p. Ewie Rutkowskiej i p. Justynie Nowickiej za przygotowaną dekorację kościoła.  
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
 8. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 17.00 (w niedziele o godz. 17.15).
 9. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku rozpocznie się mszą św. w naszej parafii a po niej wyruszymy z procesją eucharystyczną wyruszymy do parafii św. Marcina. Prosimy o przygotowanie w tym roku ołtarzy mieszkańców Marianowa (przy Centrum Kultury), a przy kościele  mieszkańców ulic Dybanka, Ziemowita i Kwiatowej.   
 11. Poświęcenie pól w Sierakówku w poniedziałek 12 czerwca. Prosimy sołtysów pozostałych wiosek o ustalenie terminu poświęcenia pól.
 12. Kontynuujemy nasze spotkania i zawierzenia rodzin opiece MB Częstochowskiej. Na niedzielę 11 czerwca zapraszamy rodziny z ul.Kolejowa, Gen. Wittek, Gerwatowskiego, HDK, Hubalczyków, Małkowskiego. Prosimy osoby, które by poprowadziły czuwanie o zgłoszenie się do księży. Prosimy również o kwiaty przy obrazie. Na niedzielę 18 czewca zapraszamy mieszkańców ulic: Kochanowskiego, Szydłowieckiego, Figielskiego, Jagiellończyka, Sadownika, Święcickiego.
 13. Za tydzień kiermasz ciast z przeznaczeniem na warsztaty muzyczno-liturgiczne dla scholi i ministrantów.
 14. Stowarzyszenie Pomocy Dla Osób Niepełnosprawnych Im. Św. Brata Alberta działające przy parafii św. Marcina w Gostyninie,  chce przekazać paczki żywnościowych z Banku Żywności osobom potrzebującym. Warunki otrzymania takiej paczki są umieszczone na ogłoszeniu w gablocie. 

Dodaj komentarz