AktualnościOgłoszenia Parafialne

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO / 5 czerwca 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na dodatkowej Mszy Świętej o godz. 18.00 młodzież naszej parafii z rąk księdza Infułata Wojciecha Góralskiego otrzyma sakrament bierzmowania.

2. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00.

3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00.

4. Spotkania dzieci przygotowujących się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędą się w następujących terminach: dzieci z godz. 11.00 (szkoła podstawowa nr 1) zapraszamy w środę na godz. 17.45, zaś dzieci z godz. 13.00 (szkoła podstawowa nr 5 i z Sierakówka) zapraszamy we wtorek na godz. 17.45. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w piątek od godz. 16.00 do 17.30.

5. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Za tydzień na Mszach Świętych o godz. 11.00 i 13.00 przeżywać będziemy Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

6. 19 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.30, którą odprawi ks. Sebastian Trędowicz, tegoroczny neoprezbiter.

7. 26 czerwca o godz. 17.00 ks. bp. Roman Macinkowski odprawi Mszę Świętą dziękczynną za 25 lat parafii.

8. W piątek ks. Leszek obchodził swoje imieniny. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych, życzliwości ludzkiej i zdrowia.

10. Grzegorz i Krzysztof to 15 – letnie bliźnięta, u których zdiagnozowano paraparezę spastyczną. Jest to neurodegeneracyjna choroba genetyczna, która postępując zabiera chłopcom siłę mięśniową i sprawność nóg. Są po operacji, ale czeka ich kosztowna rehabilitacja. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej wolontariusze będą zbierać ofiary na pomoc Grzegorzowi i Krzysztofowi. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:
– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;
– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.