Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

Multimedialna prezentacja Ewangelii

W ramach realizacji programu duszpasterskiego “Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, lektorzy naszej parafii przygotowali prezentację Ewangelii. Odbyła się ona 19 marca, w Uroczystość św. Józefa

 

Mszy św. w naszej parafii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. dr Tomasz Lewicki. Uroczysta Msza św. została przygotowana przez grupę lektorów posługujących w parafii. Ks. Lewicki podczas homilii w sposób szczególny nawiązał do patrona dnia św. Józefa. Podkreślał, że św. Józef jest ukazany w Ewangeliach, jako człowiek, który przed wszystkim potrafi ufać Bogu, który ufa, że Bóg towarzyszy mu podczas wszystkich trudnych doświadczeń, w sytuacjach których często nie rozumie. Oprócz zwrócenia uwagi na osobę św. Józefa  podkreślona została także rola świadectwa, jaką spełnia poprzez swoją posługę lektor, który ma być znakiem dla innych, aby poprzez czytanie Słowa Bożego również sam tym Słowem żył na co dzień.

Po Mszy św. odbyło się wspólne spotkanie w Sali parafialnej. Lektorzy od września ubiegłego roku podczas swoich comiesięcznych spotkań formacyjnych opracowywali kolejne Ewangelie. Ten własny program formacji jest nawiązaniem do obecnego hasła roku duszpasterskiego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Chętni z grona lektorskiego przygotowywali w formie prezentacji multimedialnych sylwetki kolejnych ewangelistów, strukturę Ewangelii i dodatkowo wyszukane informacje. Podczas spotkania zaprezentowano wykonane prezentacje i dzięki temu większa liczba osób z parafii mogła odkryć bogactwo przesłania, jakie niosą Ewangelie.

Warto podkreślić, że grupa lektorów w naszej parafii działa już od kilku lat. Przez ten okres czasu zrealizowano wiele inicjatyw jak np. programy słowno – muzyczne, spektakle poświęcone św. Janowi Pawłowi II, cykl prezentacji multimedialnych poświęconych pielgrzymkom do Ojczyzny św. Jana Pawła II i wiele innych. Ponadto lektorzy gorliwie posługują podczas swoich dyżurów na Mszach św. w dni powszednie, oraz w niedziele, uroczystości i rekolekcje.

                                                                  Ks. Damian Jabłoński

{gallery}lektorzy/ewangelie{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa