AktualnościOgłoszenia Parafialne

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY / 14 kwietnia 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej muzyków z Ukrainy. Dziękujemy za ich obecność i ubogacenie liturgii swoim śpiewem. Po Mszy Świętej będziemy mogli wesprzeć prowadzony przez nich Dom Dziecka, w którym przebywa 136 dzieci.

4. Jutro, 15 kwietnia na godz. 18.30 zapraszam na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną. We wtorek, 16 kwietnia, na godz. 17.30 zapraszam katechetów. W środę na godz. 19.00 zapraszam Gospodarczą Radę Parafialną.

5. W środę na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie po jednym rodzicu klas dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Spotkanie dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30, zaś dzieci z uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w niedzielę 28 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 12.30. Bardzo proszę o obecność.

6. Za zgodą Rad Parafialnych przeprowadzono remonty na plebanii. Dla celów duszpasterskich zaadaptowano pomieszczenia proboszczowskie. Największy pokój – stołowy stał się salką parafialną, która będzie mogła pomieścić nawet 50 osób. Salka posiada pomieszczenia kuchenne i wyjście na taras. Kuchnia dla księży i jadalnia została przeniesiona do małych pomieszczeń na I piętrze.

7. Przypominamy o pielgrzymce Margaretek do Niepokalanowa w dniu 27 kwietnia. Koszt 50 złotych.

8. W ubiegły poniedziałek 29 osób przystąpiło do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

9. Ks. Arkadiusz zaprasza wszystkie chętne małżeństwa do wstąpienia do wspólnoty Domowego Kościoła i zaprasza na spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek na godz. 18.30. Obecnie mamy w Domowym Kościele dwa kręgi, w których działa 9 rodzin – małżeństw. Pragniemy utworzyć trzeci krąg Domowego Kościoła. Jest to piękna wspólnota, w której poprzez wspólną modlitwę, dzielenie się trudnościami i radościami życia, wyjazdy na rekolekcje małżonkowie wzrastają w Panu Bogu.