AktualnościOgłoszenia Parafialne

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY / 21 kwietnia 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

3. We wtorek o godz. 19.00 ks. Leszek odprawi Mszę Świętą w intencji pielgrzymujących do Włoch i Watykanu.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek od godz. 17.30 do 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 odmówimy różaniec w intencji powołań. O godz. 20.30 zapraszamy na męski różaniec.

6. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Spotkanie dzieci przygotowujących do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.30.

7. Od 7 maja będziemy dysponowali nową księgą intencji mszalnych na rok 2025.

8. 1 maja zapraszamy na kolejny Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II. Początek rajdu o godz. 10.00. Wyjazd sprzed kościoła. W tym roku objedziemy Gostynin zatrzymując się przy 5 figurkach i odmawiając różaniec. Po powrocie do parafii nastąpi zawierzenie mieszkańców Gostynina Najświętszej Maryi Pannie. Powrót około 14.30. Po rajdzie i zawierzeniu zapraszamy na wspólnego grilla.