AktualnościOgłoszenia Parafialne

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY / 28 kwietnia 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

2. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszą Świętą będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W środę zapraszamy także na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pod obrazem znajduje się skrzynka, do której możemy wrzucać kartki z intencjami na miesiąc maj.

3. W środę o godz. 10.00 rozpoczniemy kolejny Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy! Trasa rajdu to około 23 km. Zatrzymamy się przy 5 miejscach (przy cmentarzu protestanckim na ul Targowej, przy figurce na Kruku, miejscu pamięci w Gaśnem, figurkach na Osadzie i Strzałkach), przy których odmówimy dziesiątek różańca. Pod kościół wrócimy około godz. 14.30, gdzie zawierzymy Gostynin Najświętszej Maryi Pannie i odśpiewamy wspólnie nabożeństwo majowe.

4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 19.00. O 20.00 zapraszamy mężczyzn na wspólny różaniec za swoje rodziny.

5. W czwartek przypada Dzień Flagi i Dzień Polonii.

6. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu, z racji na pierwszy piątek miesiąca, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 13.30 do 17.00. Z racji uroczystości tego dnia nie ma postu. Do chorych ks. Leszek będzie jeździł od godz. 14.00. Ks. Proboszcz chorych odwiedzi w piątek, 10 maja.

7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 7.30 do 9.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 9.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji KŻR.

8. W przyszłą niedzielę na sumie do grona Rycerzy Jana Pawła II przyjmiemy jednego naszego parafianina.

9. Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań „Świadkowie Miłosierdzia”. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 5 maja Eucharystią o godz.17:00. Gośćmi nasze wydarzenia będzie Duet: Basia Pospieszalska i Joachim Mencel. Joachim, uznany profesor krakowskiej Akademii Muzycznej. Basia Pospieszalska wokalistka, najmłodsza przedstawicielka drugiej generacji klanu Pospieszalskich. Świadectwo Grzegorza Miecznikowskiego – 2007 roku miał niezwykłe spotkanie z żywym Bogiem. Dobry Bóg wyciągnął go z depresji, nerwicy, hazardu i przeprowadził zwycięsko przez chorobę onkologiczną. Po spotkaniu Grzegorz będzie miał do nabycia książki swojego autorstwa. Serdecznie zachęcamy do udziału.

10. Za tydzień o godz. 18.00 rozpocznie się kolejna edycja kursu przedślubnego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.