AktualnościOgłoszenia Parafialne

CHRZEST PAŃSKI / 7 stycznia 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana. Pod chórem p. Ewa rozprowadza kredę, którą na naszych drzwiach kreślimy K + M + B 2024.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

3. Od jutra do końca tygodnia kancelaria parafialna czynna od 8.00 do 8.45.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Orszaku Trzech Króli, par. św. Marcina za przygotowanie Orszaku. Chórowi miejskiemu i zespołowi parafialnemu za kolędowanie po zakończonym Orszaku.

6. 12 stycznia przypadają imieniny ks. Arkadiusza. Do wspólnej modlitwy w jego intencji zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 12.30.