AktualnościOgłoszenia Parafialne

OBJAWIENIE PAŃSKIE / 6 stycznia 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś radujemy się Epifanią Boga, który objawia się całej ludzkości – reprezentowanej przez Trzech Mędrców – i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw, On pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami… Na zakończenie dzisiejszych Mszy błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia i mamy pragnienie, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach. Pani Kościelna po każdej Mszy Świętej dzisiaj i jutro będzie rozprowadzała specjalne zestawy z kadzidłem i kredą.

2. W jutrzejszą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niech to święto stanie się wezwaniem dla nas, abyśmy powracali do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, gdzie zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa – umiłowanego Syna Bożego i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

3. W tym tygodniu kolędować będziemy:
a. w poniedziałek, 8 stycznia:
od 9.00 Marianów 1 ksiądz;
od 9.00 Stanisławów 2 księży (jeden ksiądz będzie musiał zrobić przerwę od godz. 10.15 do 12.15 z powodu pogrzebu).
od 17.00 Hubalczyków z dwóch stron i trzeci ksiądz ul. Małkowskiego
b. reszta informacji o kolędzie jutro.
W domach prosimy o przygotowanie miejsca, na którym będzie krzyżyk, świece, woda święcona, Pismo Święte. Jeżeli jest to możliwe zachęcamy, aby w wizycie duszpasterskiej wzięli udział wszyscy domownicy i ewentualnie goście. Jeżeli ktoś nie może przyjąć księdza po kolędzie prosimy, aby poinformować o tym fakcie np. sąsiadów, lub zgłosić ten fakt telefonicznie.

6. Życzymy radosnego obchodu dzisiejszego świątecznego dnia.