AktualnościOgłoszenia Parafialne

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY / 30 kwietnia 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych łask Bożych płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty.

2. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

3. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.

5. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Floriana. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji strażaków. Adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo przełożona na piątek. Przepraszamy!

6. W pierwszy piątek miesiąca do chorych będziemy jeździć od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 16.30.

7. W sobotę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30, która zostanie zakończona Mszą Świętą o godz. 9.00 w intencji KŻR.

8. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na procesję eucharystyczną po Sumie o godz. 12.30.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

10. Jutro zapraszamy na kolejny Rajd im. Jana Pawła II. Rozpoczniemy o godz. 10.00. Trasa będzie wiodła do Białego. Zakończenie rajdu przy pomniku Jana Pawła II. Bardzo prosimy o zapisywanie się na listę podając imię i nazwisko, adres zamieszkania i pesel. Chcemy wszystkich uczestników rajdu ubezpieczyć. Bardzo prosimy, aby każdy uczestnik rajdu słuchał poleceń policji i organizatorów rajdu. Każdy uczestnik powinien mieć kamizelkę odblaskową i kask.