AktualnościOgłoszenia Parafialne

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 25 lutego 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. W piątek natomiast zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.00 i dla dorosłych o 17.30. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas. Już teraz zapraszamy wszystkich 8 marca IV Gostynińską Nocną Drogę Krzyżową, zaś 22 marca na Drogę Krzyżową ulicami Gostynina.

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach od 17.30 do 19.00. O 18.30 odmówimy różaniec w intencji powołań kapłańskich i Seminarium Duchownego w Płocku.
W piątek od godz. 7.30 do godz. 15.30 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Od godz. 8.30 do chorych będzie jeździł ks. proboszcz, od godz. 10.30 ks. Leszek.
W sobotę od godz. 7.30 do 9.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Nabożeństwem Słowa Bożego.

5. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w dniach 15, 16, 17 marca.

6. Od pierwszej niedzieli marca rozpocznie się Kurs Przedślubny. Kurs obejmuje 4 niedzielne spotkania po Mszy Świętej o godz. 17.00 w salce parafialnej. Kolejne spotkania odbędą się w miesiącu maju.