AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 22 października 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść ryzuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii Dobrą Nowiną. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary!

3. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia!

4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Dorosłych każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 17.00. Mężczyzn w każdy czwartek o godz. 20.30. Bardzo prosimy, aby dzieci na wtorek przyniosły plansze z obrazkami uczestnictwa w różańcu. Najbardziej gorliwi pojadą na wycieczkę!

5. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup parafialnych: w poniedziałek na godz. 18.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich; w piątek na godz. 18.00 Wspólnotę Rodzin Katolickich z problemami alkoholowymi, na godz. 18.00 scholę parafialną, na godz. 18.30 chór parafialny, na godz. 19.00 oazę młodzieżową; w sobotę na godz. 9.00 ministrantów.

6. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 2 grudnia wyjazd do Torunia na uroczystość XXXII rocznicy powstania Radia Maryja. Koszt pielgrzymki około 70 złotych. Zapisy u p. Ewy w zakrystii oraz u p. Marii pod numerem telefonu 720 – 052 – 474. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy ulicy Polnej 9.

8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 29 października po Mszy Świętej i różańcu o godz. 17.00.

9. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji dzieci zagrożonych aborcją w dniu 25 października o godz. 17.00.