Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu 30.11.15 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nowe życie  w Chrystusie”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.
 2. Najlepszym wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa jest Maryja – Matka Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na Roraty, czyli Msze Święte o Matce Bożej. Codziennie o godz. 6.50. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami. Rodziców prosimy, by w miarę swoich możliwości zechcieli dzieciom towarzyszyć im w drodze do kościoła, a później do szkoły.
 3. Jak co roku, codzienną modlitwą po mszy św. porannej, poprzez nowennę do Matki Bożej, przygotowujemy się do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia (8 grudnia)
 4. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać przed III Niedzielą Adwentu: 11 – 13 grudnia. Poprowadzi je ks. Aleksander Sewastianowicz z par. św. Mikołaja w Mirze na Białorusi.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota grudnia. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 zakończona modlitwami ze św. JPII, w piątek adoracja od 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. W sobotę o godz. 9.00 msza św. dla członków Kół Żywego Różańca.
 6. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy świętej wieczornej, około godziny 18 odbędzie się nabożeństwo Maryjne rozpoczynające cykl nabożeństw pt. „ Matka o wielu twarzach i jednym Sercu”. Chcemy w ten sposób, przez śpiew, Słowo Boże, Adorację i ciszę przygotować się na nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w Jej Jasnogórskim wizerunku.
 7. Od dziś Caritas Polska rozpoczyna akcję: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie  6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci
 8. Za tydzień pierwsza niedziela grudnia. Po sumie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona błogosławieństwem. 
 9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek 3 grudnia o godz. 18.00.
 10. W sobotę pielgrzymka do Torunia na XXIV rocznicę powstania Radia Maryja Koło. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu. Ewentualne zapisy – do środy u pani Ewy lub u pani Marii Przybysz.
 11. W sobotę 5 grudnia w godz. 11.00 – 16.00, Koło Caritas będzie wydawało jabłka.
 12. W drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
 13. Jutro w kalendarzu św. Andrzeja. Wszystkim solenizantom, a szczególnie nam posługującym – p. Andrzejowi, organiście i p. Andrzejowi, nadzwyczajnemu szafarzowi eucharystii składamy serdeczne życzenia. Wszystkich otoczmy także modlitwą.
 14. Z wielka radością informujemy, że nasi ministranci, w dekanalnych rozgrywkach piłki nożnej halowej, zajęli dwa pierwsze miejsca (w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych). Dziękujemy za modlitwę w ich intencji i życzymy im sukcesów w dalszym (rejonowym) etapie rozgrywek.
 15. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców naszych ministrantów.
 16. Za tydzień młodzież oazowa będzie sprzedawać przygotowane przez siebie kartki świąteczne
 17. 17. Pan organista będzie roznosił opłatki w tym tygodniu następującego porządku: od godz. 10.30:

      Wtorek – ul. Zazamcze, Treli, Biemackiego, Jarmolińskiego, Targowa.

      Środa – Rewekanta, Makulińskiego, Morenowa, Dybanka, Górna, Ziemowita, Kwiatowa, Wspólna domy prywatne. Gościnna, Sąsiedzka, Działkowa, Chopina, Broniewskiego,

      Czwartek – ul. Kochanowskiego, Leśna, Jagielończyka, Sadownika, Figielskiego,

      Piątek – ul. Piaskowa, Wilczkowskiego, Klonowa, Wyspiańskiego, Akacjowa, Lipowa, Jaśminowa, Wierzbowa. Żytnia, Fabiszewskiego, Wesoła, Konopnickiej,

      Sobota – ul. Wspólna blok nr. 6 i 8

Dodaj komentarz