Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu 17.12.17 r.

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu… Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
 2. Dla naszej wspólnoty to niedziela szczególnej radości – jesteśmy po rekolekcjach adwentowych. Wszystkim, którzy owocnie przeżyli rekolekcje, życzymy wytrwałości w pomnażaniu dobra, którym Bóg napełnił nasze serca. Unikajmy zła i grzechu, wystrzegajmy się pokus, dbajmy też solidniej o udział w niedzielnej Mszy św., a może także roratniej…?
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy o. Rekolekcjoniście – o. Zbigniewowi Matejce, oblatowi NMP z Grotnik k/Łodzi. Za głębokie, zachęcające do refleksji nauki rekolekcyjne, za serdeczność i płynące z serca ciepło.  W przededniu Świąt Bożego Narodzenia życzymy o. Zbigniewowi obfitości łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny w Nowym 2018 r. Zapewniamy  o pamięci modlitewnej. Bóg zapłać spowiednikom, Bóg zapłać Dyrekcjom Szkół za umożliwienie uczestniczenia dzieciom ze Szkół Podstawowych z ternu naszej parafii oraz młodzieży gimnazjalnej i GCE w rekolekcjach, nauczycielom za opiekę podczas rekolekcji.  
 4. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie uczestniczyli w rekolekcjach zachęcamy przynajmniej do spowiedzi. Do Wigilii pozostał tydzień. Nie powinno być, że katolik trzyma w ręku biały opłatek – symbol czystości serca i narodzin w nich Jezusa, a serce ma wręcz przeciwnie – pełne grzechu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni i nie na ostatnią niedzielę.
 5. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek 19 grudnia od godz. 9.30.  Prosimy jeszcze o zgłoszenia swoich bliskich.
 6. Zachęcamy wszystkich parafian – dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami – do licznego udziału w roratach. Codziennie o godz. 6.50 do soboty włącznie. Codziennie też po roratach zapraszamy dzieci i młodzież na coś ciepłego do wypicia i słodkiego do przekąszenia.
 7. Przypominamy i zachęcamy do wsparcia akcji Caritas Polska: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie  6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci  
 8. W czwartek 21 grudnia w dolnym kościele w par. św. Marcina, po mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe pielgrzymów skępskich. 
 9. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą jak w niedzielę do południa, czyli o 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie mszy św. popołudniowych. Już dziś zapraszamy na Uroczystą Pasterkę na godz. 24.00
 10. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
 11. Przed tygodniem zebraliśmy do puszek 1400 zł na Kościoły Wschodu. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Dodaj komentarz