III Niedziela Adwentu 17.12.17 r.

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu… Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
 2. Dla naszej wspólnoty to niedziela szczególnej radości – jesteśmy po rekolekcjach adwentowych. Wszystkim, którzy owocnie przeżyli rekolekcje, życzymy wytrwałości w pomnażaniu dobra, którym Bóg napełnił nasze serca. Unikajmy zła i grzechu, wystrzegajmy się pokus, dbajmy też solidniej o udział w niedzielnej Mszy św., a może także roratniej…?
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy o. Rekolekcjoniście – o. Zbigniewowi Matejce, oblatowi NMP z Grotnik k/Łodzi. Za głębokie, zachęcające do refleksji nauki rekolekcyjne, za serdeczność i płynące z serca ciepło.  W przededniu Świąt Bożego Narodzenia życzymy o. Zbigniewowi obfitości łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny w Nowym 2018 r. Zapewniamy  o pamięci modlitewnej. Bóg zapłać spowiednikom, Bóg zapłać Dyrekcjom Szkół za umożliwienie uczestniczenia dzieciom ze Szkół Podstawowych z ternu naszej parafii oraz młodzieży gimnazjalnej i GCE w rekolekcjach, nauczycielom za opiekę podczas rekolekcji.  
 4. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie uczestniczyli w rekolekcjach zachęcamy przynajmniej do spowiedzi. Do Wigilii pozostał tydzień. Nie powinno być, że katolik trzyma w ręku biały opłatek – symbol czystości serca i narodzin w nich Jezusa, a serce ma wręcz przeciwnie – pełne grzechu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni i nie na ostatnią niedzielę.
 5. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek 19 grudnia od godz. 9.30.  Prosimy jeszcze o zgłoszenia swoich bliskich.
 6. Zachęcamy wszystkich parafian – dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami – do licznego udziału w roratach. Codziennie o godz. 6.50 do soboty włącznie. Codziennie też po roratach zapraszamy dzieci i młodzież na coś ciepłego do wypicia i słodkiego do przekąszenia.
 7. Przypominamy i zachęcamy do wsparcia akcji Caritas Polska: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie  6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci  
 8. W czwartek 21 grudnia w dolnym kościele w par. św. Marcina, po mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe pielgrzymów skępskich. 
 9. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą jak w niedzielę do południa, czyli o 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie mszy św. popołudniowych. Już dziś zapraszamy na Uroczystą Pasterkę na godz. 24.00
 10. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
 11. Przed tygodniem zebraliśmy do puszek 1400 zł na Kościoły Wschodu. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *