Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu 21.12.14 r.

  1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, która, zapowiada zbliżającą się Uroczystość Narodzenia Zbawiciela świata. Czy do jej przeżywania jesteśmy już dobrze przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować z czystym sercem. Jeszcze jutro i we wtorek możliwość skorzystania ze spowiedzi. W Wigilię spowiedzi nie będzie. 
  2. W poniedziałek i wtorek ostatnie roraty o godz. 7.00.
  3. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczynamy Wieczerzą Wigilijną. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, do wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie.  Niech Wigilii  towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Propozycja przebiegu wieczerzy Wigilijnej w rodzinie katolickiej jest na stronie parafialnej. Możemy też pobrać kartkę z taką propozycją  przy wyjściu z kościoła.
  4. Pasterka o godz. 24.00. Na godz. 23.30 zapraszamy na wspólne kolędowe śpiewanie przygotowujące nas do Pasterki. W Zalesiu Pasterka o godz. 22.00.
  5. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00; 11.00; 12.30 i 17.30, Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 16.00. W II Dzień Świąt nie będzie mszy św. o godz. 16.00, pozostałe – jak w każdą niedzielę.
  6. W Wigilię i Święta kancelaria parafialna nieczynna.
  7. Jeszcze dziś możemy nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach akcji Caritas Polska: Wigiljne Dzieło Pomocy Dzieciom – to także nasz dar dla potrzebujących polskich dzieci. Świecę Caritasu zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej, a po Wigilii możemy zanieść ją na cmentarz, na groby naszych bliskich
  8. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą.
  9. W piątek odwiedziliśmy odwiedziliśmy z posługą sakramentalną 19 osób starszych i chorych.

10. W niedzielę 28 grudnia, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkie rodziny, a szczególnie rodziny wielodzietne oraz z rodzinnego domu dziecka na Eucharystię na godzinę 11.00, podczas której zostanie udzielone dla niech szczególne błogosławieństwo. Zapraszamy do pierwszych ławek i prosimy o przyniesienie serc z wypisanymi imionami członków rodzin, które zostaną procesyjnie złożone w żłóbku, jako oddanie się Sercu Narodzonej Bożej Dzieciny .

11. 6 stycznia 2015 r. ulicami naszego miasta po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11:00 sprawowaną w naszej parafii. Po Mszy św. wszyscy przy śpiewie kolęd wyruszą do parafii św. Marcina, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie. Zachęcamy nasze gostynińskie parafie do włączenia się w przygotowanie tego korowodu (np. przebierając się za pastuszków, królów, rycerzy, czy też współczesnych wędrowców podążających wraz z Królami za Betlejemską Gwiazdą), a do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców Gostynina, jak również okolicznych miejscowości.

 

Dodaj komentarz