IV Niedziela Adwentu 21.12.14 r.

  1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, która, zapowiada zbliżającą się Uroczystość Narodzenia Zbawiciela świata. Czy do jej przeżywania jesteśmy już dobrze przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować z czystym sercem. Jeszcze jutro i we wtorek możliwość skorzystania ze spowiedzi. W Wigilię spowiedzi nie będzie. 
  2. W poniedziałek i wtorek ostatnie roraty o godz. 7.00.
  3. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczynamy Wieczerzą Wigilijną. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, do wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie.  Niech Wigilii  towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Propozycja przebiegu wieczerzy Wigilijnej w rodzinie katolickiej jest na stronie parafialnej. Możemy też pobrać kartkę z taką propozycją  przy wyjściu z kościoła.
  4. Pasterka o godz. 24.00. Na godz. 23.30 zapraszamy na wspólne kolędowe śpiewanie przygotowujące nas do Pasterki. W Zalesiu Pasterka o godz. 22.00.
  5. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00; 11.00; 12.30 i 17.30, Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 16.00. W II Dzień Świąt nie będzie mszy św. o godz. 16.00, pozostałe – jak w każdą niedzielę.
  6. W Wigilię i Święta kancelaria parafialna nieczynna.
  7. Jeszcze dziś możemy nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach akcji Caritas Polska: Wigiljne Dzieło Pomocy Dzieciom – to także nasz dar dla potrzebujących polskich dzieci. Świecę Caritasu zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej, a po Wigilii możemy zanieść ją na cmentarz, na groby naszych bliskich
  8. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą.
  9. W piątek odwiedziliśmy odwiedziliśmy z posługą sakramentalną 19 osób starszych i chorych.

10. W niedzielę 28 grudnia, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkie rodziny, a szczególnie rodziny wielodzietne oraz z rodzinnego domu dziecka na Eucharystię na godzinę 11.00, podczas której zostanie udzielone dla niech szczególne błogosławieństwo. Zapraszamy do pierwszych ławek i prosimy o przyniesienie serc z wypisanymi imionami członków rodzin, które zostaną procesyjnie złożone w żłóbku, jako oddanie się Sercu Narodzonej Bożej Dzieciny .

11. 6 stycznia 2015 r. ulicami naszego miasta po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11:00 sprawowaną w naszej parafii. Po Mszy św. wszyscy przy śpiewie kolęd wyruszą do parafii św. Marcina, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie. Zachęcamy nasze gostynińskie parafie do włączenia się w przygotowanie tego korowodu (np. przebierając się za pastuszków, królów, rycerzy, czy też współczesnych wędrowców podążających wraz z Królami za Betlejemską Gwiazdą), a do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców Gostynina, jak również okolicznych miejscowości.

 

Dodaj komentarz