Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2013 r.

 1. Dzisiejszą, czwartą niedzielę Wielkiego Postu nazywamy niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym wysiłku.
 2. Dla naszej parafii czas po rekolekcjach jest zawsze radością. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach i skorzystali z  wielkopostnej spowiedzi. Dziękujemy Dyrekcjom Szkół z terenu naszej parafii i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Dziś rozpoczynają się rekolekcje w parafii św. Marcina.
 3. Gościmy w parafii naszego ziomka – o. Łukasza Kwiatkowskiego, misjonarza z Papui Nowej Gwinei.
  O. Łukasz głosi dziś słowo Boże, a po mszach św. będzie zbierał ofiary na swoją dalszą pracę misyjną. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie naszego misjonarza.
 4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych: DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. W najbliższy wtorek rozpocznie się konklawe. Pamiętajmy o codziennej modlitwie w intencji wyboru papieża według woli Bożej, a nie ludzkiej. Zapraszamy na msze św. w intencji wyboru nowego Ojca św. – w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 7.00. Zachęcamy też do dokonywania wpisów – naszych podziękowań, modlitwy, słów wsparcia, może też jakichś dobrych postanowień, wspierających Benedykta XVI – do księgi pamiątkowej. 
 6. W drugą środę miesiąc zapraszamy na modlitwę w intencji Ojczyzny i Radia Maryja. Różaniec o godz. 16.30, Msza św., nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy św. spotkanie członków i sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja połączone z projekcją filmu „Maria Magdalena”. Serdecznie zapraszamy.  
 7. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka. Baranek ma nam przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Możemy je nabywać od dziś w cenie 5 zł. Zebrane w ten sposób fundusze posłużą wsparciu charytatywnej działalności Caritas Polska.
 8. Przed tygodniem Parafialne Koło Caritas zebrało do puszek ofiary w wysokości 1548 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Paczki dla rodzin niezamożnych będą wydawane w sobotę 16 marca od 15.00 do 18.00.
 9. Od 1 niedzieli marca rozpoczęliśmy spotkania dla narzeczonych. Przypominamy, że odbywają się w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca o godz. 19.00 w sali parafialnej. 
 10. Do Uroczystości św. Józefa będziemy się przygotowywać codzienną nowenną – przed mszą św. popołudniową ok. 16.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę   
 11. W najbliższy piątek – 15 marca – o godz. 15.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.
 12. Również w piątek, po wieczornej Drodze Krzyżowej i mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
 13. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców połączone z wręczeniem książeczek do nabożeństwa – w sobotę 16 marca o godz. 10.00.
 14. W najbliższy piątek o godz. 18.30 odbędzie się w parafii św. Marcina ewangelizacyjna, multimedialna forma pt. ,, Dźwięki w Godzinie Ciszy”.  Tematem jest Męka Pana Jezusa od momentu modlitwy w Ogrójcu aż po Zmartwychwstanie. „Dźwięki w Godzinie Ciszy…” to jedyny jak do tej pory pomysł przedstawienia Pasji za pomocą  trzech narzędzi. Muzyka zagrana na gitarach, perkusji i innych nietypowych instrumentów perkusyjnych – a do tego przedstawiane równocześnie na dużym ekranie rysunki, tworzone ręką na piasku. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza wszystkich na to spotkanie.
 15. Co 5 lat odbywa się wizytacja kanoniczna parafii przeprowadzana przez ks. Biskupa. W sobotę 23 marca od godz. 9.00 rano, Ks. Biskup spotka się z przedstawicielami grup duszpasterskich. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. ingresowa połączona z udzieleniem młodzieży gimnazjalnej sakramentu bierzmowania.
 16. Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych pielgrzymkach: do Włoch, do Ziemi Świętej, do Lwowa i na Kresy. Szczegóły na plakatach w gablocie oraz na internetowej stronie parafii.

   

Dodaj komentarz