Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu 15.03.15 r.

 1. Dzisiejszą, czwartą niedzielę Wielkiego Postu nazywamy niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Powodem tej radości, wyrażonej także w różowym kolorze szat liturgicznych jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.
 2. Dla naszej parafii czas po rekolekcjach jest zawsze radością. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach i skorzystali z  wielkopostnej spowiedzi. Dziękujemy Dyrekcjom Szkół z terenu naszej parafii i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych. Niech dobry Bóg wspiera nas i pomaga wytrwać
  w codziennej modlitwie, niedzielnej eucharystii i konkretnych postanowieniach.
 3. Gdyby ktoś nie skorzystał dotąd z sakramentu pokuty, zachęcamy, by nie odkładać jej na później. Dziś rozpoczynają się rekolekcje w parafii św. Marcina, w naszym kościele zawsze przed mszą św. możemy również z tej posługi skorzystać. 
 4. DROGA KRZYŻOWA – w piątek o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św.
  Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego
 5. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00.  Na Mszę Świętą o godz.17.00 serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów.
 6. W Uroczystość św. Józefa, mszy św. o godz. 17.00 będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. profesor Tomasz Lewicki wykładowca Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. Po mszy św. spotkanie w sali parafialnej – multimedialna prezentacja Ewangelii, przygotowana przez grupę lektorów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 7. W sobotę o godz. 15.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania  i ich animatorów.
 8. W następną niedzielę o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców, podczas którego  dzieci otrzymają kolejną pamiątkę – poświęcone książeczki do nabożeństwa.
 9. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
 10. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży. W Płocku – spotkanie młodzieży naszej diecezji z Biskupem diecezjalnym. Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wspólny wyjazd. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału. Zgłoszenia młodzieży chętnej na wyjazd – do ks. Wojciecha.  

Dodaj komentarz