Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiejszą, czwartą niedzielę Wielkiego Postu nazywamy niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. Kościół wzywa dziś do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym wysiłku.
  2. Kończymy dziś Rekolekcje Wielkopostne. To szczególna okazja do wdzięczności i radości. Serdeczne Bóg zapłać ks. Henrykowi Chibowskiemu, salezjaninowi z Kutna – Woźniakowa, za duchowe przygotowanie nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ks.. Henrykowi życzymy wielu łask od Boga w dalszej posłudze kapłańskiej oraz radości w sercu, którą niech obdarza Chrystus Zmartwychwstały. Zapewniamy o naszej wdzięczności w osobistej i wspólnej modlitwie. 
  3. Dziękujemy Dyrekcjom Szkół z terenu naszej parafii i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych. Niech dobry Bóg wspiera nas i pomaga wytrwać w codziennej modlitwie, niedzielnej eucharystii i konkretnych postanowieniami.
  4. Gdyby ktoś nie skorzystał dotąd z sakramentu pokuty z różnych racji zachęcamy, by nie odkładać na później. Dziś rozpoczynają się rekolekcje w parafii św. Marcina, w naszym kościele zawsze przed mszą św. możemy również z tej posługi skorzystać. 
  5. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił.
  6. DROGA KRZYŻOWA – w piątek dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. GORZKIE ŻALE w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. W najbliższy piątek będzie dodatkowa Droga Krzyżowa dla kandydatów do bierzmowania połączona z kolejnym, już 7 spotkaniem formacyjnym o godz. 18.00 Spotkanie obowiązkowe.
  8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota kwietnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w czwartek od godz. 16.00, w piątek od 15.00 do 15.45.  Możliwość skorzystania w tym czasie z sakramentu pojednania i pokuty. W sobotę msza św. dla Kół Żywego Różańca o godz. 9.00.
  9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jak zwykle uczestniczy  przygotowali ciekawe propozycje świąteczne. Kiermasz rozpocznie się po mszy św. o godz. 9.00 i potrwa do południa.

10. Z racji na Święta Wielkanocne przypadające w kwietniu, dziś pierwsze spotkanie dla narzeczonych o godz. 19.00, następne w kolejne niedziele kwietnia.

11. We wtorek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego……..osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Życzymy wytrwania i cieszenia się z owoców tej modlitwy.

12. W sobotę wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska o godz. 10.00 z palcu przed kościołem.

13. Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemem Alkoholowym zaprasza w niedzielę 6 kwietnia na Mszę św. w intencji trzeźwości, na godz. 12.30. Podczas Mszy św., usłyszymy świadectwo jednego z małżeństw, które zmaga się z tym problemem. Po Mszy św. wspólnota zaprasza wszystkich członków, sympatyków oraz wszystkich chętnych na spotkanie „przy kawie i ciastku” z gośćmi do sali parafialnej.

14. Parafialne Koło Caritas zebrało do puszek  921.00 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.  Paczki będą wydawane w sobotę 5 kwietnia od godz. 15.00 do 18.00.

15. Caritas Polska rozprowadza czekoladowe baranki do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Zebrane fundusze posłużą wsparciu charytatywnej działalności Caritas Polska.

16. Ministranci po mszach św. rozprowadzają rzeżuchę za dobrowolną ofiarę.

17. Są wolne miejsca na wyjazd do Chorwacji. Zgłoszenia do ks. Damiana. 

Dodaj komentarz