Aktualności

KATOLICY – KATOLIKOM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje dla dzieci i młodzieży aktywny wypoczynek: sport i rekreacja oraz edukacja i wychowanie na wakacyjnych obozach i koloniach językowych, rekolekcjach w kajaku, dniach formacyjnych i innych wydarzeniach. w domu nuda? U nas cuda!

 

Wakacyjne obozy i kolonie językowe skierowane są do dzieci i młodzieży (w wieku od 10 do 19 lat) pragnącej aktywnie pogłębiać znajomość języków obcych. Odbędą się m.m. w Krakowie, Soli k/Żywca, Pyzówce, Bukowcu, Mikoszewie, Jastrzębiej Górze, Białym Dunajcu i w wielu innych miejscowościach. Na uczestników czeka zróżnicowany program zajęć. Codziennie przez pięć godzin pod okiem dyplomowanego nauczyciela młodzież ćwiczy w grupach: konwersacje, ćwiczenia słuchowe, a także bierze udział w grach i zabawach w języku obcym. Oprócz nauki, uczestnicy w zależności od miejsca obozu/koloni zwiedzą ciekawe miejsca np. Kraków. Program edukacyjny opracował oraz nadzoruje jego realizację wykładowca akademicki dr Marek Kuczyński – autor wielu podręczników do nauki języka angielskiego, w tym bestsellera pt „Angielski dla Twoich potrzeb”.

Dni formacyjne skierowane są do młodzieży powyżej 14 roku życia. Odbędą się na Śnieżnicy w dniach 13-19 lipca 2013r. Podczas spotkań przewidziane są warsztaty oraz ćwiczenia dotyczące różnorodnej tematyki, między innymi z zakresu komunikacji interpersonalnej, organizowania inicjatyw, planowania własnego rozwoju. Ponadto w planie są także wspólne ogniska, zajęcia sportowe, wycieczki oraz inne atrakcje turystyczne.

Obóz artystyczny skierowany do osób od 12 do 18 roku życia. Odbędzie się w Biskupinie w dniach 03-10.08.2013r. Podczas obozu młodzież może wybierać spośród warsztatów: aktorskich, reżyserskich i fotograficznych. Zajęcia poprowadzą profesjonalni trenerzy.

Celem inicjatyw wakacyjnych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest nie tylko wypoczynek czy nauka języków obcych, ale również wychowanie dzieci i młodzieży oparte na wartościach, takich jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Uczestnictwo w tego rodzaju przedsięwzięciach jest dla młodego człowieka bardzo pożyteczną formą spędzenia wolnego czasu, połączoną z aktywnością intelektualną i fizyczną.

Pragniemy także poinformować, że na wspomniane obozy istnieje możliwość dofinansowania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Więcej na temat Wakacji z KSM na www.ksm.org.pl oraz w biurze Stowarzyszenia czynnym od poniedziałku do piątku od 8 do 16.

tel.(68) 453 92 73 tel./fax. (68) 453 92 74, e-mail; biwo@pkr.ksm.org.pl

Dodaj komentarz