Aktualności

Niedziela Palmowa 2017

Tydzień przed Wielkanocą Kościół przeżywa w liturgii Niedzielę Męki Pańskiej, tradycyjnie zwanej Niedzielą Palmową. Tego bowiem dnia przypominamy w liturgii uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Przed jego stopy rzucano liście palmy i rozkładano płaszcze. Na pamiątkę tego wydarzenia święcimy palmy.

 

Podczas liturgii czytana jest po raz pierwszy w Wielkim Poście Męka Pańska – stąd tytuł VI niedzieli Wielkiego Postu. Czytana jest z podziałem na role. Jest ewangelista, tłum oraz inne osoby. Rolę Jezusa zawsze czyta celebrans.

Liturgię o godz. 11.00 rozpoczęliśmy na dworze przed kościołem wśród licznie zgromadzonych dzieci. Oczywiście wszystkie z palemkami. Tam odbyło się czytanie ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Ks. Proboszcz poświęcił palemki i ze śpiewem animowanym przez scholę – Idziemy z radością na spotkanie Pana” dzieci weszły do świątyni machając wysoko uniesionymi palemkami – witając i pozdrawiając Jezusa.  Podczas mszy św. z dziećmi i młodzieżą to oni – dzieci i młodzież – włączyli się w czytanie Męki Pańskiej z podziałem na role.

{gallery}Npalmowa/NP17{/gallery}

Dodaj komentarz