AktualnościOgłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE / SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 20 lutego 2022

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie pielęgniarki i całą służbę zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących.

2. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

3. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

4. We wtorek przypada 91 rocznica objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie w Płocku. Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej o godz. 17.00, pod przewodnictwem księdza biskupa Piotra Libery w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Nasza parafia będzie się łączyła duchowo z Płockiem. Zapraszamy na Mszę Świętą, po której przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. W sobotę od godz. 19.00 do godz. 21.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu z racji ogólnopolskiej inicjatywy Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. O godz. 19.00 rozpoczniemy Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny, Polski. Po Mszy Świętej, od godz. 19.40 do godz. 20.20 zachęcamy do adoracji. O godz. 20.20 rozpoczniemy różaniec w intencji Ojczyzny, który poprowadzą mężczyźni, ojcowie rodzin. Adorację zakończymy wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6. W przyszłą niedzielę, 27 lutego, rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu. Na sumie będziemy modlić się w intencji trzeźwości Narodu Polskiego.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Bardzo dziękujemy za ofiary, które wpływają na prace przy kościele (obecnie wymieniane są rynny na całości budynków kościelnych).

W tym tygodniu patronuje nam:
– środa, 23 lutego – Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.