AktualnościOgłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE / TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 20 marca 2022

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali po Mszy Świętej o godz. 17.00.
3. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.
W tym dniu o godz. 17:00, w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem będziemy modlić się do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Komunikat Biskupa Płockiego do ogłoszeń duszpasterskich
“Biskup Płocki Piotr Libera, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abpa Stanisława Gądeckiego uprzejmie informuje, że w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP i decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery, zwracamy się z apelem do wszystkich kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Biskup Płocki prosi kapłanów naszej Diecezji, by tego dnia odprawili Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, Ks. Biskup Piotr przekazuje wszystkim kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim pasterskie błogosławieństwo.
Płock, dnia 18 marca 2022 r.
6.. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.40 dla młodzieży i dorosłych.
7. Serdecznie zapraszamy do udziału w II Gostynińskiej Nocnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 25 marca o godz. 19.00. Zapisu możemy dokonać przez internet przez wypełnienie formularza lub w zakrystii kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału.
8. W dniach 21 – 22 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Wadowic, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik w ramach dziękczynienia za 25 lat istnienia parafii. W Łagiewnikach zawierzymy parafię Bożemu Miłosierdziu. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Arkadiusz. Zapisy w kancelarii, zakrystii lub bezpośrednio u ks. Arkadiusza pod numerem 729 – 693 – 350. Plan pielgrzymki na facebooku parafii. Serdecznie zapraszamy!
9. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
10. Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zaprasza na festyn „Wiosna dla Julki i Franka”. Podczas festynu będzie organizowana zbiórka dla chorych dzieci. Serdecznie zachęcamy! Program na tablicy ogłoszeń.
11. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na rzecz kolejnych prac przy naszym kościele. Obecnie dysponujemy kwotą 8.200 złotych.
12. Parafia św. Marcina zaprasza na Mszę Świętą w modlitwą o uzdrowienie w najbliższą sobotę na godz. 19.20.
13. Są do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 6 złotych. Przez ich zakup wspieramy swoją pomocą najuboższych.